23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Kar yağdı, belediye ekipleri alarma geçti - 17:04

Bursa'da dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışının ardından da belediyeler alarma geçti.
Bursa'da dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışının ardından da belediyeler alarma geçti. Bursa Büyükşehir Belediyesi, özellikle kentin yüksek kesimlerinde etkili olması beklenen kar yağışına rağmen ulaşımın kesintisiz sağlanması için 21 iş makinesi ve 114 personelle 24 saat boyunca görev yaptığını açıkladı.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler, etkili olması beklenen kar yağışları öncesinde özellikle Teleferik, Kaplıkaya, İvazpaşa ve Uludağ Yolu gibi kentin yüksek kesimlerinde karla mücadele çalışmalarını başlattı. Sadece ana cadde ve güzergah üzerindeki ana yollar değil, hastane ve otopark giriş çıkışları da gerekli olduğu hallerde Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından temizlenecek.
Özellikle gece, hava sıcaklığının sıfır derecenin altına düşmesiyle buzlanma olabileceği ihtimali üzerine karla mücadele çalışmaları 24 saat kesintisiz olarak 3 vardiya halinde yürütülüyor. Toplam 114 personelin görev aldığı çalışmalarda bir vardiyada 38 personel bulunurken, grayder, loder, kepçe, kamyon ve ünimoglardan oluşan toplam 21 adet iş makinesi de karla mücadele çalışmalarında kullanılıyor. Zamanında başlayan karla mücadele çalışmaları sayesinde gerek kent merkezi gerekse yüksek kesimlerde trafik akışında hiçbir sorun yaşanmazken, Fen İşleri şantiye sahasında 5 bin ton tuz stoku bulunduğu belirtildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA