26 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Kar yağışı Düzce'de ulaşımı olumsuz etkiliyor - 22:00

Düzce'de yoğunluğunu arttıran kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor.
Düzce'de yoğunluğunu arttıran kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor. Trafik ekipleri zincirsiz bir şekilde araçların trafiğe çıkmasına izin vermiyorlar.
Düzce'de yoğun kar yağışı nedeniyle uluslar arası karayollarında ulaşımda aksamalar yaşanıyor. Düzce TEM Otoyolu Gümüşova rampaları ve Bolu Dağı Tünel Yolu Ankara istikametine yoğunlaşan kar yağışı nedeniyle yolda kalan araçlardan dolayı ulaşımda aksamalar yaşanıyor. Yolda kalan araçların kaldırılması için yoğun gayret sarf eden karayolları ekipleri ve Bölge Trafik istasyonuna bağlı otoban polisleri yolun temizlenmesi için yolu aralıklarla ulaşıma kapattılar. Yarım saat süreli trafiğe aralıklarla kapatılan TEM otoyolu Ankara istikametine gitmek isteyen araçlar Kaynaşlı gişelerine yönlendirilerek D 100 Karayolu Bolu Dağı istikametine gitmeleri sağlandı. Bu kez de Bolu Dağı Darıyeri Hasan Bey köyü mevkiinde kar nedeniyle yolda 3 aracın kalması nedeniyle yol ulaşıma kapandı.
D 100 karayolu Ankara istikametine Kaynaşlı ilçesi Bolu Dağı çıkışında zincir uygulaması başlatıldı. Yolda kalan araçların yol dışı yapılmasıyla birlikte ulaşım tekrar kontrollü olarak sağlanmaya başladı. Otoyol Ankara istikameti ve İstanbul istikametine büyük araçların Kaynaşlı gişelerinden itibaren zincirsiz yola devam etmelerine izin verilmedi. D 655 Karayolu Düzce Kabalak Rampası, Hiçiz rampası ve Tepeköy rampalarında yolda kalan araçlar nedeniyle uzun süre trafiğe kapalı kaldı. Yolda kalan araçlar traktörler vasıtasıyla yoldan çekildikten sonra karayolları ekipleri yolda biriken karı temizledikten sonra buzlanmaya karşı tuzladıktan sonra D 655 karayolunu zincirli araçların kullanmasına izin verildi. 2 saat süreyle kapalı kalan D 655 Karayolunda ulaşımda yer yer aksamaların yaşandığı öğrenildi.
Kamyon ve TIR'ların büyük çoğunluğu zincir takmayınca yol kenarlarında bulunan tesislerde beklemeye başladılar. Saat 21.35 itibariyle D 100 Karayolu Bolu Dağı geçişinde Kaynaşlı çıkışında karayollarının talebi üzerine yol tekrar ulaşıma kapandı. Yolda biriken karın temizlenmesi ve rahat malzeme atılabilmesi için karayollarının yola araç çıkarılmamasını talep ettiği öğrenildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA