20 Mart 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Karayazılı öğrenciler 3 boyutlu sinema ile tanıştı - 16:18

Erzurum Karayazılı İlköğretim Okulu öğrencileri 'Okul Gelişim Programı(OGP)' kapsamında geldikleri il merkezindeki bir sinema salonunda 3 boyutlu sinema ile tanıştı.
Erzurum Karayazılı İlköğretim Okulu öğrencileri 'Okul Gelişim Programı(OGP)' kapsamında geldikleri il merkezindeki bir sinema salonunda 3 boyutlu sinema ile tanıştı.
Karayazı ilçe Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce geliştirilen OGP projesi kapsamında ilçe merkezi ve köylerinde eğitim gören 3 bin 200 ilköğretim öğrencisini günü birlik olarak Erzurum'a taşıdı. Öğrenciler ilk olarak bir sinema salonunda 3 boyutlu film izledi. Ardından da öğrenciler şehrin tarihi ve kültürel mekanlarını profesyonel rehberlereşliğinde dolaştı. Öğrencilere öğle yemeğinde ise cağ kebabı ikram edildi.
Gezi Koordinatörü Hasan Keser, öğrencilerin sosyalleşmesi, şehir hayatını ve kültürel eserlerini öğrencilere tanıtma amaçlı olarak OGP'nin hazırlanarak uygulamaya sokulduğunu kaydetti. Keser, gezi ve gerçekleştirilen kültürel etkinlikler sonucunda öğrencilerin toplumsal yaşama uyum ve derslerinde gözle görülür bir iyileşmenin yaşandığını da ifade etti. Keser, öğrencilerin tamamına yakının ilk kez bir sinema salonuna girdiğinedikkat çekerek,"Öğrencilerimizin tamamıhayatlarında ilk kez 3 boyutlu bir filmi seyretme imkanına kavuştu. Öğrencilerimizin sevinç ve şaşkınlıklarıgörülmeye değerdi" dedi. Kooddinatör Keser, geziye katkılarından dolayı Kaymakam Ahmet Gencer ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Alaettin Aslan'a teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA