23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyeti, Önder gazetesinin kurucusunu andı - 11:53

Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyeti (KKDGC), Önder gazetesinin kurucu ve Yazı İşleri Müdürü Öner Daşdelen'i, ölümünün 3. yıldönümünde mezarı başında andı.
Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyeti (KKDGC), Önder gazetesinin kurucu ve Yazı İşleri Müdürü Öner Daşdelen'i, ölümünün 3. yıldönümünde mezarı başında andı. Yeni Mahalle Asri Mezarlık'taki anma törenine; KKDGC Başkanı Yüzel Sezer, Cemiyet Genel Sekreteri Burhan Akyıldırım, ailesi, yakınları, dostları ile meslektaşları katıldı.
    Burada konuşan KKDGC Başkanı Yücel Sezer, Daşdelen'in Kars'ta birçok insana yardımcı olduğunu söyledi. Sezer, "Ölümünün 3. yıl dönümünde seni sevenler, dostların ve aile bireylerinle kabrindeyiz. Bir kişinin kapısına bir kişi gelmişse o kişi ister tanısın ister tanımasın. Evinin kapısını açma yetkisi kişinin kendisindedir. Ama ölüm gelmişse hiçbir hakkı, hiçbir yetkisi yok o kapı kendiliğinden açılır. Allah mekanını cennet etsin. Değerli, kıymetli bir insandı." dedi.
Daşdelen'in oğlu, Ercüment Daşdelen de "Kars'a ve bizlere bıraktığın en büyük eserin, bir bebek gibi büyüttüğün gazeten Önder'dir. Önder'in ise emin ellerdedir." diye konuştu.
Merkez Ehlibeyt Işıklı Cami ve Kars Caferilerinin Dini Lideri Seyyid Ahmet Erdem tarafından Kur'an-ı Kerim ve duaların okunmasının ardından Daşdelen'in mezarına karanfil bırakıldı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!



Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA