22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Kars'ta hortum 20 evin çatısını uçurdu - 14:48

Kars'a 15 km mesafedeki merkeze bağlı Ölçülü köyünde oluşan hortum, 20 evin ve sağlık ocağının çatısının uçmasına, elektrik ve telefon tellerinin kopmasına sebep oldu.
Kars'a 15 km mesafedeki merkeze bağlı Ölçülü köyünde oluşan hortum, 20 evin ve sağlık ocağının çatısının uçmasına, elektrik ve telefon tellerinin kopmasına sebep oldu. Olay sonrası köyü ziyaret eden Kars Valisi Ahmet Kara, köylülere geçmiş olsun dileyerek, gerekenlerin yapılacağını söyledi.
    Dün öğlen saatlerinde etkili olan yağmurun ve dolunun ardından aniden oluşan hortum kısa süre içerisinde Ölçülü köyünde maddi zarara yol açtı. 300 haneli köyde 20 evin ve sağlık ocağının çatısı uçtu. Hortumda elektrik ve telefon telleri koptu. Köy okulunda öğretmenler öğrencileri sığınaklara indirdi. Köyde güvenlik açısından elektrikler kesildi. TEDAŞ yetkilileri gece köye elektrik vermedi.
Olayı haber alan Kars Valisi Ahmet Kara, köyü ziyaret etti. Kara, yetkililerden ve köylülerden bilgi aldı. Can kaybının olmadığını öğrenen Vali Kara, hasar tespitinden sonra gerekli yardımların yapılacağını söyledi.
Vali Kara, "Doğal afet hortum gelmiş evlerin çatılarını uçurmuş. Allah'a çok çükür can kaybı yok. Maddi zararlar önemli değil, biz karşılarız. Hasar tespitinden sonra vatandaşlarımızın evlerinin çatılarını yaptırırız." dedi.
    Oluşan hortumu gördüklerinde ne yapacaklarını şaşırdıklarını belirten köylüler, gördükleri manzara karşısında şaşkına döndüklerini ifade ettiler.
    Kızılay görevlileri de bugün Ölçülü köyünü ziyaret ederek hasar tespitinde bulundu. Köydeki hasar gören evleri, köy 3'üncü azası Alaattin Özmen görevlilere gösterdi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA