24 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Kartepe'de kar kalınlığı 2 metreye yaklaştı - 11:39

Kocaeli'nde bulunan Kartepe Kayak Merkezi'nde kar kalınlığı 1 metre 70 santimetreye ulaştı.
Kocaeli'nde bulunan Kartepe Kayak Merkezi'nde kar kalınlığı 1 metre 70 santimetreye ulaştı. Kar, kış turizmcilerini sevindirdi.
    Hafta başından bu yana bütün Türkiye'yi etkisi altına alan kar yağışı, Kocaeli'nde de etkisini sürdürüyor. İki gün önce başlayan yağışlı hava dün akşama doğru etkisini artırdı. Kocaeli'nin deniz seviyesindeki alanlarında kar tutmazken, yüksek kesimlerde kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı. Özellikle Kocaeli Üniversitesi'nin bulunduğu bölgede tipi hayatı olumsuz yönde etkiliyor.
    Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri, üniversite ve köy yollarının kapanmaması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
    Öte yandan İstanbul'a en yakın kayak merkezi olan bin 700 rakımlı Kartepe'de iki gün önce başlayan kar, 1 metre 70 santimetreye ulaştı. Kartepe The Green Park Hotel Medya İletişim Koordinatörü Birol Aydın, mart ayında fazla kar yağışının yaşanması kış turizmi için sevindirici olduğunu söyledi.
    Son yağışların kayak severlere uzun bir süre kayak keyfi yaşatacağını belirten Aydın, "Kartepe'de uzunlukları 400 ile 3 bin 500 metre arasında değişen 14 kayak pisti bulunuyor. 3'ünde telesiyej, 1'inde teleski olan pistlerin dereceleri, zor, orta ve kolay arasında değişiyor." dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA