22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Kedi ve köpekler kuduza karşı aşılanıyor - 15:22

Nevşehir'de kedi ve köpeklerin kuduz hastalığına karşı aşılama çalışmalarının 30 Nisan'a kadar devam edeceği bildirildi.
Nevşehir'de kedi ve köpeklerin kuduz hastalığına karşı aşılama çalışmalarının 30 Nisan'a kadar devam edeceği bildirildi.
Nevşehir Tarım Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Avrupa Birliği (AB) destekli 'Türkiye'de Kuduz Hastalığının Kontrolü Projesi" kapsamında kedi ve köpeklerin kuduz hastalığına karşı aşılanması kampanyası, 15 Şubat 2011 tarihinde başladı ve 30 Nisan 2011 tarihinde sona erecek.
    Kampanya ile aynı anda çok sayıda hayvanın aşılanarak kuduz hastalığının hayvanlar arasında yayılmasının engellenmesi ve insanlar için de hastalık riskinin azaltılması hedefleniyor.
    Kuduz aşılama kampanyası ile ülke genelinde eş zamanlı bağışıklık elde edilmesi de amaçlanıyor. İnaktif kuduz aşıları, 3 aydan büyük olan kedi ve köpeklere uygulanacak. Böylece kedi ve köpeklerin kuduz hastalığına karşı 1 yıl süre ile bağışık olmaları sağlanacak. Kedi ve köpek sahiplerinin aynı aşıyı yılda bir kez hayvanlarına uygulatması gerekiyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA