16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Kılıçdaroğlu: Başımızdaki iktidar ayrımcılek ve bölücülük yapıyor - 14:22

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti hükümetini ayrımcılık ve bölücük yapmakla suçladı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti hükümetini ayrımcılık ve bölücük yapmakla suçladı.
Kılıçdaroğlu, Çorum'da Dedesti Şenlikleri'ne katıldı. Burada toplanan vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, bir sonraki şenliklere başbakan olarak katılacağı temennisinde bulundu. 12 Haziran seçimleri için sandığa esnaf ve çiftçiler için gidileceğini kaydeden Kılıçdaroğlu, kendi iktidarlarında hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceğini söyledi.
Amasya'da partisinin düzenlediği mitige katılmak için erken ayrılacağını belirten Kılıçdaroğlu, "Orada vatandaşları sıcakta bekletmek istemiyorum. Erken ayrılacağım için beni anlayışla karşılayın. Gönüllerimiz, yüreklerimiz, dünyaya bakışımız bir. Güzel bir Türkiye için barış ve huzur içinde yaşamak için 12 Haziran'da yetki verin, görev verin. Yüreğim sizlerle beraber. 13 Haziran'da halkın iktidarı kurduğunda bu ülkede insan için çalışmanın ne olduğunu göreceğiz. İnsan sevgisini göreceğiz. Ayrışmanın değil bütünleşmenin ne olduğunu göreceğiz. Başımızdaki iktidar ayrımcı bir iktidardır. Bölücü bir iktidardır. İnsanları, ayrıyor, bölüyorlar. Biz bölünmeyeceğiz, bir yürek beraber Türkiye için atacağız." dedi
YGS'deki şife iddialarına da değinen Kılıçdaroğlu, ''Anneler size sesleniyorum, unutmayın. 1 milyon 700 bin çocuğumuzun umuduyla oynadılar. Onlara izin vermeyin. 12 Haziran'da ders verin, Recep bey dersini alsın. Böylece hak nasıl ders verirmiş bir görsün bakılım."dedi.
Kılıçdaroğlu, daha sonra partisinin Amasya mitingene katılmak için ayrıldı.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA