18 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Kılıçdaroğlu: CHP'nin oyu düşerse genel başkanlıktan ayrılacağım - 11:48

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 12 Haziran 2011 Genel Seçimleri'nde partisinin oyu düşerse genel başkanlığı bırakacağını söyledi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 12 Haziran 2011 Genel Seçimleri'nde partisinin oyu düşerse genel başkanlığı bırakacağını söyledi. CHP'nin oyunun yükseldiğini AK Parti'nin ise düştüğünü iddia eden Kılıçdaroğlu, "Kimin oyu düşerse o genel başkanlıktan istifa etsin. Yüreği varsa çıksın söylesin meydanlarda. AKP'nin oyu düşerse ben genel başkanlığı bırakacağım desin. CHP'nin oyu düşerse ben genel başkanlıktan ayrılacağım." diye konuştu.
    CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Etiler'de meydana gelen patlamada yaralananları tedavi gördükleri hastanelerde ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Terörün herkes tarafından lanetlenmesi gerektiğine vurgu yapan Kılıçdaroğlu, "Terör, kimden nasıl gelirse gelsin hepimizin şiddetle reddetmesi ve lanetlemesi gereken bir olay. Genç bir kızımız, masum bir kızımız hiçbir günahı olmayan kızımız arabasında giderken bomba koyuyorsunuz ve bir ayağını kaybediyor. Bir kız çocuğu için bir ayağın ne kadar önemli olduğunu bilmez miyiz? Terörün bitmesi lazım bu ülkede. Terör hiçbir topluma yarar getirmemiştir. Yüreğinde insan sevgisi olan kişiler teröre karşı ortak bir payda oluşturmalıyız. Bilincini yerinde gördüm çocuğumuzun. Yakında yoğun bakımdan çıkacağı ifade edildi." diye konuştu.
    Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in cemevi ziyaretinin sorulması üzerine Kılıçdaroğlu şunları söyledi: "Memnun olurum. İnsanların karşılıklı birbirlerini ziyaret etmeleri, görüşmeleri güzel bir olay. Diyanet İşleri Başkanımızın böyle bir ziyareti bizi mutlu etmesi lazım. Ayrılmayı değil birleştiren bir görev üstlenmiş oluyor. Bu da beni mutlu ediyor."
    CHP'nin bazı illerdeki mitinglerine farklı partilerden insanların katıldığı iddialarına ise Kılıçdaroğlu şu yanıtı verdi: "Hayır yok efendim. Biz isteriz ki geçmişte başka partiye oy verenlerin zaten bu seçimlerde CHP'ye oy vermesini biz her tarafta söylüyoruz. Referandum sürecinden daha hareketli bir süreç yaşıyoruz. Miting meydanları daha hareketli. CHP'ye duyulan ilginin daha fazla olduğunu görüyorum zaten. Erdoğan'ın bana yönelik eleştirilerini ciddiye almıyorum. Ama kendisine güveniyorsa onun istediği televizyon kanalında eleştirileri yüzüme karşı söylesin. Onun bütün eleştirilerine yanıt veririm."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA