21 Mart 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Kılıçdaroğlu: Devletin valisi ve emniyet müdürü AK Parti için oy istiyor - 19:30

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ismini açıklamadığı bir vali ve emniyet müdürünün esnafı dolaşarak oy istediğini iddia etti.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ismini açıklamadığı bir vali ve emniyet müdürünün esnafı dolaşarak oy istediğini iddia etti. Kılıçdaroğlu, "Cumhuriyet tarihinde böyle bir ilk kez görülüyor." dedi.
Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul'daki seçim turuna Sarıyer'de devam etti. Kılıçdaroğlu buradaki konuşmasında son günlerdeki özerklik tartışmalarıyla ilgili üstü kapalı mesajlar verdi. Ülkenin birlik ve bütünlük içinde yaşamasını istediğini belirten Kılıçdaroğlu, "Barış ve kardeşlik içinde yaşamayı istiyoruz. Hakkari'de özgürlükten bahsettim, Sarıyer'de de kardeşlikten, özgürlükten, demokrasiden bahsediyorum. Bizim özgürlük anlayışımızla Recep beyinki farklı." diye konuştu.
AK Parti için bir vali ve emniyet müdürünün esnafı gezerek oy istediğini iddia eden Kılıçdaroğlu, "Devletin valisi ve emniyet müdürü esnafı geziyorlar AK Parti'ye oy istemek için. Sen devletin valisi değilsin, AK Parti'nin valisisin. Cumhuriyet tarihinde böyle bir yüzsüzlük ilk kez görülüyor. Bütün valilerini kaymakamlarını topla çık karşıma, yiğitsen hesaplaşalım seninle. Böyle yüzsüzlük olur mu? Sen devletin valisisin bindiğin makam arabası devletin aracı. Utanmıyor musun, sıkılmıyor musun sen?" ifadelerini kullandı.
Son günlerde CHP'nin bazı mitinglerinde Türk bayrağı olmadığı iddialarını da değerlendiren Kılıçdaroğlu, "Biz ayrılmayız, birleşiriz. Dedelerimiz Çanakkale'de yan yana yatıyor. Şimdi bir tane bölücü çıktı adı Recep Tayyip Erdoğan. 'Sizin mitinglerinizde Türk bayrağı yok' diyor. 73 milyonun ortak paydasıdır Türk bayrağı. Sen kalk Türk bayrağı üzerinden siyaset yap, böyle bir ahlaksızlık olur mu?" şeklinde konuştu.

"KİMSEDEN TALİMAT ALMADIM"
Sarıyerlilerin mülkiyet sorununu da çözeceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, son günlerde dile getirilen İnan Kıraç'ın CHP'yi dizayn etmeye çalıştığı iddialarına da atıfta bulunarak şunu söyledi: "Kimsenin önünde diz çökmedik. Talimat alırsam halkımdan alacağım. Senin mitingine başka partiden insanlar katılıyor diyorlar. Herkese kapımız açık gelecek tabi. Geçmişte hangi partiye oy verirse versin, herkesin başımızın üstünde yeri var." şeklinde konuştu. Kılıçdaroğlu miting konuşmasında Başbakan'ın Ürdün'e uçakla düğün davetiyesi gönderdiği iddialarını da yineledi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA