25 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Kırsal kalkınma projeleri hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı - 12:37

Adıyaman'da kırsal kalkınma projeleri bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Adıyaman'da kırsal kalkınma projeleri bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Adıyaman İl Tarım Müdürü Erdal Özer, "Adıyaman tarımda uyuyan bir devdi. Biz bu devi uyandırdık. 2010'da 52 kırsal kalkınma projesini hayata geçirdik. Bundan sonra da kırsal kalkınma projelerinde yatırımlarımızı artırarak devam edeceğiz." dedi.
Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Mustafa Uslu ise bu bilgilendirme toplantısının çok önemli olduğunu, ileride projelerin artacağını ümit ettiklerini belirtti. 2010 yılında yeteri kadar proje gelmediğinin altını çizen Başkan Uslu, "Bu yeni dönemde çiftçilerimizden ve firmalarımızdan bu rakamları ikiye katlamalarını istirham ediyorum. Devletimiz özellikle tarıma çok büyük desteklemeler veriyor. Bu dönemde biraz daha gayret ederek bundan daha fazla yararlanabiliriz." diye konuştu.
Tarım Bakanlığı Teşkilatlanma ve Destekleme Genel Müdürü Nihat Dolaş da projenin amacının kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarımsal sanayi entegrasyonunun sağlanması, tarımsal pazarlama alt yapısının geliştirilmesi olduğunu söyledi. Dolaş, "Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Projesi tabandan yukarıya doğru bir yaklaşımla katılımcılığı sağlayan, yerel kapasiteyi ve örgütlenmeyi geliştiren, istihdam yaratma potansiyeli olan, üretici gelirlerini arttıran, tarıma dayalı sanayinin gelişmesini ve yaygınlaşmasını esas alan bir projedir." ifadelerini kullandı.
Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya Teşkilatlanma ve Destekleme Genel Müdürü Nihat Dolaş, Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, İl Tarım Müdürü Erdal Özer ve çok sayıda çiftçi katıldı.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA