21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Kısa süreli yağmur İzmir'in Buca ilçesini göle çevirdi - 00:45

İzmir'de kısa süreli etkili olan sağanak yağmur, Buca ilçesini göle geçirdi.
İzmir'de kısa süreli etkili olan sağanak yağmur, Buca ilçesini göle geçirdi. Bazı otomobiller tamamen suya gömülürken apartmanların zemin katlarını su bastı. Bucalılar, alt yapı eksikliği nedeniyle belediyeye tepki gösterdi. İşyerini su basan Murat Topoğlu, "Belediyenin yapmadığı alt yapı bizim malımıza zarar verdi. 5 dakikalık sağanak yağış iş yerimi yerle bir ederken, benim ve iki arkadaşımın otomobili su altında kaldı." dedi.
Kent merkezinde etkili olan bölgesel sağanak yağışlar, hayatı olumsuz etkilerken, yağmura hazırlıksız yakalananlar zor anlar yaşadı. Buca ilçesi Şirinyer semti 168 sokakta bulunan Kardelen Apartma'nın zemin katında bulunan mobilya dükkanı ve inşaat müteahhit bürosunu su bastı. Apartmanın otoparkında park halinde bulunan 3 otomobil suya gönüldü. İnşaat müteahhit bürosunun sahibi Murat Topoğlu, "20 yıldır belediye buraya hiç bir altyapı çalışması yapmadı. Sağanak yağışla birlikte büromu bir anda su bastı. Yaklaşık 40 bin lira zararım var. Ayrıca otoparkta park halinde bulunan benim otomobilim ile arkadaşlarım Volkan Yıldız (31) ve Adem Yıldırım'a (35) ait otomobiller su altında kaldı. 3 otomobili vinç yardımıyla su içerisinden çıkarabildik." dedi.

Apartman sakinlerinden emekli Zeynep Canlı ise, "Her yıl en az 3-4 defa burayı su basar. Yetkililere o kadar sorunumuzu illettik ama sonuç alamadık. Otoparkta benim de otomobilim vardı. Son anda kurtardım. Bundan sonra şikayetimiz belediyeye olmayacak. Cumhuriyet Savcılığı'na şikayette bulunacağım." diyerek belediyeyi şikayet etti.

Mobiyla mağazasında çalışan Savaş Certel ise, "Ne olduğunu anlamadık. 5 dakika yağan sağanak yağışın ardından sular bizim dükkanı bastı. Dükkanın içerisinde mahsur kalan arkadaşımızı itfaiye ekipleri botla kurtardı. Yaklaşık 20 bin TL zararımız var. Belediyenin altyapı yetersizliği bizim mağdur olmamıza neden oldu. Dükkan içerisindeki kanepeler, sehpalar, koltuk takımları kullanılmaz hale geldi." diye konuştu.

Şirinyer semtindeki çok sayıda yer sular altında kalırken belediye ekipleri, suları boşaltmak için çalışma başlattı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA