23 Nisan 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Kız öğrencileri okula getirmek için dağı taşı aşıyorlar - 14:03

Malatya'nın Pütürge ilçesinde Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu idarecileri ile öğretmenleri, okula devam sorununu çözmek amacıyla örnek bir çalışma başlattı.
Malatya'nın Pütürge ilçesinde Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu idarecileri ile öğretmenleri, okula devam sorununu çözmek amacıyla örnek bir çalışma başlattı. Kaymakam Fatih Çelikkaya'nın direktifleri doğrultusunda 2011-2014 strateji planını hayata geçiren eğitimciler, ev ziyaretleri ile hem ihtiyaç sahibi ailelerin yaşam koşullarını iyileştirme çalışmasını hem de kız çocuklarının okula devamını gerçekleştirdi. Bu çerçevede ilçe merkeziyle birlikte dağ yamaçlarında bulunan Taşmış ve Gündüz köylerinde 22 aile ile görüşen öğretmenler, 10 öğrencinin okula devamını sağlarken, muhtaç ailelerin hayat şartlarının iyileşmesine de ön ayak oldu.
Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Müdürü Bilal Erdemir, eğitimin önemine değinerek yetişmiş insan gücünün bir ülkenin en önemli kazancı olduğunu belirtti.
    Öğrencilerin okullaşma oranını artırmak amacıyla aileleri ziyaret programını yaşama geçirdiklerini anlatan Erdemir, "Yetişmiş insan gücü olan toplumların doğal kaynakları olmasa bile insan kaynaklarına dayalı olarak çok kısa sürede çok önemli adımları atmış olan milletleri biliyoruz. Ülkemiz uluslararası arenada mesafe alacaksa bizim kadınıyla erkeğiyle hep beraber koşmamız gerekiyor. Biz buradan yola çıkarak Kaymakamımız Fatih Çelikkaya'nın talimatlarıyla ilçe merkezi ile Taşmış ve Gündüz köylerinde bulunan 22 aileyi ziyaret ettik. Okula devam etmeyen 10 öğrenciye yeniden eğitim yuvasına döndürdük. Taşıma şartlarının iyileştirilmesini sağladık. Kız öğrencilerin ortaöğretime devam etmesi için aileleri ikna ettik. Fakir ailelerin durumunu ilgili kurumlara bildirdik. Gerekli çalışmaların yaptığı bilgisini aldık 3 yıllık eğitim strateji planı çerçevesinde uyguladığımız bu çalışmalar devam edecek." diye konuştu.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA