22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Konyalı çiftçi, bankanın kestiği aidatı geri aldı - 15:18

Konya'nın Akşehir ilçesinde bir çiftçi, kendisinden haksız yere 100 TL dosya parası aldığını iddia ettiği bankayı, Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne şikâyet etti.
Konya'nın Akşehir ilçesinde bir çiftçi, kendisinden haksız yere 100 TL dosya parası aldığını iddia ettiği bankayı, Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne şikâyet etti. Heyetin halkı bulduğu çiftçi, bankadan parasını geri aldı.
    Yunak Kuzören beldesinde çiftçilikle geçimini sağlayan Halit Öztürk (50) isimli vatandaş, çiftçilere örnek olacak bir davranışa imza attı. İlçede bulunan bir banka şubesinden iki yıl önce üretici kredi kartı aldığını ve bu karttan haksız bir kesinti yapıldığını savunan Öztürk, hakkını geri almanın yollarını aradı. 720 TL'lik kart borcunun 803 TL'ye çıktığını gören Öztürk, söz konusu 83 TL'lik farkın 33 TL'sinin sigorta olduğunu ve geri kalan 50 TL'lik kesintinin keyfi bir uygulama olduğunu savundu.
    Geçen yıl da aynı uygulamayı yaptıklarını ve yine bu oranda bir kesinti yapıldığını dile getiren Öztürk, bu durumun açığa kavuşturulması gerektiğini belirtti.
    Akşehir Kaymakamlığı Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlığı'na yazılı olarak şikâyette bulunan Öztürk, kendisine yapıldığını savunduğu haksızlığın incelenmesini ve mağduriyetinin giderilmesini istedi.
    Kısa süre içinde kendisine dönüş yapan ilgili kurum Öztürk'ü haklı bulurken, söz konusu bankayı da suçlu buldu.
Yapılan uygulamanın haksız olduğunu kaydeden Tüketici Masası, iki yıl üst üste kesilen ve toplamda 100 TL olan kesintinin banka tarafından Öztürk'e geri ödenmesini karara bağladı.
    Kararın ardından bankanın itiraz süresini beklediğini belirten Öztürk, daha sonra ikili görüşmeler sonucunda parasını geri aldığını söyledi.
    Tüm çiftçilerin bu parayı geri alabileceğini belirten Öztürk, ' Ortada haksız bir uygulama var ve buna göz göre ses çıkarılmıyor. Tüm meslektaşlarıma sesleniyorum. Lütfen hakkınızı arayın ve bu tür şeylerin yapılmasına izin vermeyin." dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA