24 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Kozan Belediye Başkanı Özgan: Tarihi yeniden ayağa kaldırmak için çalışıyoruz - 17:05

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, ilçede unutulmaya yüz tutmuş tarihi yeniden ayağa kaldırmak için çalıştıklarını söyledi.
Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, ilçede unutulmaya yüz tutmuş tarihi yeniden ayağa kaldırmak için çalıştıklarını söyledi. Bu kapsamda konusunda uzman akademisyenlerle 1. Kozan Sempozyumu'nu düzenleyerek yol haritasını belirlediklerini kaydetti.
Adana'da Ramazanoğlu Konağı'nda yapılan Cumartesi Konferansları'nın bu haftaki konuğu Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan oldu. Özgan, konferansa katılan davetlileri Kozan'a davet etti. Özgan, "Kozan'ımız birçok medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir ilçemizdir. Ayrıca Kozan buram buram tarih kokmaktadır. Yönetime ilk geldiğimizde unutulmaya yüz tutmuş tarihimizi yeniden ayağa kaldırmak için kolları sıvadık. Konusunda uzman akademisyenlerle 1. Kozan Sempozyumu'nu yaparak Kozan'ımızın yol haritasını belirledik. Bugün de gerçekleştirdiğimiz restorasyon çalışmalarımızda bu doğrultu da gerçekleşmektedir. Ben buradan tüm Çukurovalı kardeşlerimizi tarihi ve kültür kokan Kozan'ımızı gelip gezmelerini bekliyorum. Çünkü Kozan'ımızda zengin tarihimizin yanısıra kültürel değerlerimiz ve doğal güzellerimiz sizleri beklemektedir." dedi.
Konferansa, Kozan Kaymakamı İzizetin Sevgili, 6. Kolordu Kurmay Başkanı Kurmay Albay İhsan Tavazar, Adana Mimarlar Odası Başkanı Bekir Kamışlı, 6. Kolordu Genel Sekreteri, Prof. Dr. Adem Ersoy ve davetliler katıldı.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA