16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

KPSS'yle atandı, Valilik işe başlatmadı - 12:05

Sayın Abonemiz, 'KPSS'den yeterli puanı aldı, valilik atamasını yapmadı, 7 aydır işsiz' başlığıyla verdiğimiz haberi yeniden düzenleyerek servis ediyoruz.
Sayın Abonemiz, 'KPSS'den yeterli puanı aldı, valilik atamasını yapmadı, 7 aydır işsiz' başlığıyla verdiğimiz haberi yeniden düzenleyerek servis ediyoruz.


Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPSS)'nda aldığı puanla Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığı tarafından Sakarya Valiliği İl Afet Acil Durum Müdürlüğü'ne 'Arama Kurtarma Teknisyeni' olarak atanan Sinan Kulaksız(29) Valiliğin belirlediği 'özel şartlar' kapsamında C sınıfı ehliyeti olması gerekirken B sınıfı ehliyeti bulunduğu gerekçesiyle işe başlatılmadı. 7 aydır işsiz olan Kulaksız, yasal yollardan hakkını aramaya hazırlanıyor.
Sakarya Valiliği İl Afet Acil Durum Müdürlüğü'ne 'Arama Kurtarma Teknisyeni' olarak atanan ve büyük sevinç yaşayan Sinan Kulaksız(29) Sakarya Valiliği'nden gelen bir yazı ile hayal kırıklığına uğradı. İçişleri Bakanlığı'nın teknisyen kadrolarına atama şartlarına göre söz konusu pozisyona atanabilmek için en az B sınıfı ehliyet istenirken, Sakarya Valiliği İl Afet Acil Durum Müdürlüğü C sınıfı ehliyeti olmadığı gerekçesiyle Kulaksız'ı işe almadı. Sakarya Vali Yardımcısı Hakkı Ünal'ın imzasıyla gelen yazıda, "Tercihiniz doğrultusunda Sakarya Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü'ne Arama ve Kurtarma Teknisyeni olarak yerleştirildiniz. İlgili komisyon tarafından yapılan inceleme sonucunda kurumcu istenilen özel şartlardan olan C sınıfı ehliyetiniz olması gerekirken B sınıfı ehliyetiniz bulunduğu tespit edilmiş atamanız uygun görülmemiştir." denildi.

"DİĞER İLLER B SINIFI EHLİYETLE ALIRKEN SAKARYA VALİLİĞİ BU KURALA UYMADI"
Diğer illerdeki arama kurtarma birlik müdürlükleri içişleri Bakanlığı'nın belirlediği B sınıfı ehliyet şartını uygularken Sakarya Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü bakanlığın talimatı dışında 'özel şartlar' adı altında C sınıfı ehliyet şartı getirmesi Kulaksız'ı daha başlamadan işinden etti.
Kulaksız, yaşadığı bu durum karşında psikolojisinin bozulduğunu, olayın üzerinden 7 ay geçmesine rağmen kendisini toparlayamadığını söyledi. İçişleri Bakanlığı'nın şartlarının dışında 'özel şartlar adı altında' yeni şartlar eklenmesini anlayamadığını ifade eden Kulaksız, "Ayrıca Sakarya Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü'nden başka hiçbir ilde 'C sınıfı ehliyeti' şartı koyulmamış. Başka ilden müracaat etseydim atanmada sorun olmayacaktı. Bu nasıl bir durum anlayamadım. Hem o kadar emek harcadım hem de o kadar masraf ettim. Atamamın yapılmasına güvenerek sonraki KPSS'ye girmedim. Ayrıca lisans mezunu olup hakkımı kaybetmemek için de Sakarya Üniversitesi İnşaat Bölümü Yapı Öğretmenliği bölümümü yarım yıl uzattım. 7 aydır da ortada kaldım. Kurumlara güvenim sarsıldı. Gittiğim hiçbir kurumdan ise 7 aydır doğru düzgün bir açıklama alamadım." diye konuştu. Kulaksız, hakkını yasal yollardan arayacağını sözlerine ekledi.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA