20 Mart 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Kurtuluş koşusu büyük ilgi gördü - 11:37

Kozan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıldönümü sebebiyle düzenlenen kurtuluş koşusu büyük ilgi gördü.
Kozan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıldönümü sebebiyle düzenlenen kurtuluş koşusu büyük ilgi gördü.
7'den 70'e Kurtuluş Maratonu adı altında düzenlenen koşu tarihi Roma Köprüsü'nden başladı. 386 erkek 35 bayan sporcunun katıldığı koşunun başlama işaretini Kaymakam İzzettin Sevgili ve Belediye Başkanı Kazım Özgan verdi.
Vatandaşları spora teşvik etmek için organize edilen maratona çeşitli yaş gruplarından yarışmacıların katılması dikkat çekti. Start verildikten sonra birbirleri ile kıyasıya bir koşu rekabetine giren yarışmacıların yağmura rağmen mücadelesi maratonu renklendirdi.
2100 metre mesafede erkeklerde birinci Ufuk Karaoğlan, ikinci İlhan Yavuz, üçüncü Adem İçöz, bayanlarda ise birinci Rumeysa Gardaş, ikinci Nurhayat Demir ve üçüncü Seçil Çengiz oldu.
İlk üçe giren yarışmacılar 300-200-100 TL ile ödüllendirilirken katılan tüm yarışmacılar da Kozan Belediyesi tarafından 2 hafta boyunca sinemadan ücretsiz yararlanma hakkı elde etti. Yarışmacılara ayrıca forma hediye edildi.
Kaymakam İzzetin Sevgili ve Belediye Başkanı Kazım Özgan, gençleri spora teşvik etmek için faklı spor dallarında ödüllü turnuvalar ve yarışmalar düzenlediklerini kaydetti.
Geçen yıl koşuya 236 yarışmacı katılmıştı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA