17 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Kütahya'da kar yağışı okulları bir gün tatil ettirdi - 18:20

Kütahya'da kar yağışı nedeniyle kent merkezi ile 4 ilçede çarşamba günü eğitime 1 gün ara verildi.
Kütahya'da kar yağışı nedeniyle kent merkezi ile 4 ilçede çarşamba günü eğitime 1 gün ara verildi. İl genelinde 103 köy yolu da ulaşıma kapandı.

Valilikten yapılan açıklamada, "İl Hıfzıssıhha Kurulu Kütahya Valisi Kenan Çiftçi Başkanlığı'nda toplanarak ilimiz merkez ilçe belde ve bağlı köylerinde eğitim kurumlarının 9 Mart Çarşamba günü bir gün tatil edilmesine karar verdi." denildi.

Açıklamaya göre kent merkezi ile ilçe belde ve bağlı köylerinde eğitim gören taşımalı ve taşımasız sisteme dahil olan okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim okulları, orta öğretim okulları ve yaygın eğitim kurumları, ayrıca
Altıntaş, Aslanapa, Domaniç ve Dumlupınar ilçelerinde de Çarşamba günü okullar tatil edildi.

Kar kalınlığı kent merkezinde 15, yüksek kesimlerde 25 santimetreye ulaşması sebebiyle 103 köy yolu ulaşıma kapandı.
Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Akkaya, 103 köy yolunun yoğun kar yağışı sebebiyle ulaşıma kapandığını belirterek, 9 ekip, 50 personel ve 30 araçla kapanan köy yollarının ulaşıma açılmaya çalışıldığını kaydetti.

Kütahya-Afyonkarahisar karayolu 12. km'sinde Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı trafik ekipleri araçların zincirsiz seyir etmemeleri konusunda uyarıda bulunuyor. Zinciri olmayan sürücüler il merkezine yönlendiriliyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA