24 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Kütahya'nın ilçelerinde örnek bahçeler kurulacak - 16:09

Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı M.
Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı M. Şükrü Nazlı, tüm ilçelerde örnek bahçeler kurarak, çiftçilere örnek olacaklarını söyledi.

Nazlı, İl Genel Meclisi mart ayı çalışmaları hakkında bilgi verdi. İl Genel Meclis Başkanı M.Şükrü Nazlı yerel seçimlerden bugüne 2 yıllık bir süreyi tamamladıklarını ifade ederek, İl Genel Meclisi görev dağılımını yeniden yapacaklarını belirtti.
Nazlı, "Mart ayı toplantısında 2011 yılı çalışma programlarını belirledik. Nisan ayından itibaren yeni sezonun startını vermiş olacağız. 2011 yılının Kütahya için yatırım yılı olacağının müjdesini daha önce sizlerle paylaşmıştık. Başta Sayın Başbakanımızın ve Bakanlarımızın talimatlarıyla İlimize birçok kaynak aktarılmaya başlanılmıştır. 2011 yılı için gelen bu kaynakların planlamalarını yaparken bu heyecanımızı sizlerle paylaşmak istiyorum." dedi.

2011 yılında Kütahya'nın dört bir köşesini şantiye alanına dönüştürerek kırsal kalkınma projelerindeki çalışma hızının artacağının altını çizen Nazlı, "Bir yandan köylerimizi yaşanabilir mekânlar haline getirirken bir yandan üreticilerimizin ürün ve gelir artışına katkı sağlayacağız. Tarıma ayırdığımız kaynaklarla tüm ilçelerimizde örnek bahçeler kuracağız. Görsel olarak aynı zamanda bir eğitim çalışması olarak değerlendirebileceğimiz bu projemizle kiraz, erik, elma, ceviz bahçeleri yanı sıra patates ve nohut üretimine katkı sağlayacağız." ifadesini kullandı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA