21 Mart 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Mavi Marmara'daki İsrail saldırısında hayatını kaybeden Furkan anıldı - 17:33

Gazze'ye yardım malzemesi götüren Mavi Marmara gemisine İsrail tarafından düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Furkan Doğan, Kayseri'nin Talas ilçesi Reşadiye Mahallesi'ndeki mezarı başında anıldı.
Gazze'ye yardım malzemesi götüren Mavi Marmara gemisine İsrail tarafından düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Furkan Doğan, Kayseri'nin Talas ilçesi Reşadiye Mahallesi'ndeki mezarı başında anıldı.
İnsani Yardım Vakfı(İHH) Kayseri Şubesi üyeleri, ölümünün birinci yılında Furkan Doğan'ın mezarı başında Kuran okuyup, dua etti. Dernek Şube Başkanı Şaban Sözduyar, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Filistin topraklarında 60 yılı aşkın süredir devam eden İsrail işgalinin insani felaket boyutunda sürdüğünü söyledi. Gazze'ye yardım ulaştırmak için yola çıkan Mavi Marmara gemisine İsrail'in düzenlediği saldırı sonucu Furkan Doğan'ın da aralarında bulunduğu 9 kişinin 24 Mayıs 2010'da hayatını kaybettiğini hatırlatan Sözduyar, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Liseye başladığı yıl sınıfta öğretmeni 'İlerde ne olacaksınız?' diye sorduğunda, hiç düşünmeden 'Şehit olacağım' demişti. Göz doktoru olup, Afrika'da katarakt ameliyatı kampanyalarına gönüllü katılıp, göz açmayı hedefliyordu. Bir gün aslında ölümünün ne kadar çok kalp gözü açacağını bilmiyordu. Furkan'ın tek suçu, işgalci İsraillileri amatör kamerasıyla görüntülemekti. Vahşetin sahnelerini belgelemeye çalışıyordu. Annesinin küçüğü, babasının iyilik meleği sevgili Furkan, bir düştün bin doğacaksın. Seni tanıyan tüm gençler senin yerinde olmak isteyecek. Adın, doğacak bebeklere konacak. Sonbaharda gelip, ilkbaharda gitmen gibi kısacık ömrün iki mevsim arasına sığdı. Melek yüzlü Furkan, nurla dolsun, ana kucağı olsun kabrin, huzurla uyu."
Sözduyar, 29 Mayıs tarihinde Furkan için düzenlenen anma programının kadir Has kongre Merkezinde yapılacağı ve herkesin bu programa davetli olduğunu sözlerine ekledi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA