23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Mehmet Akif Ersoy'u öğrenciler yalnız bırakmadı - 12:27

Milli Şair Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı'nın kabulünün 90. yıl dönümünde 7'den 70'e binlerce kişi tarafından kabri başında anıldı.


 Özellikle öğrenciler, yıllar geçmesine rağmen Ersoy'u unutmadı. Kabri başında minik ellerini açarak dualar okuyan öğrencilerin dillerinden Ersoy'un şiirleri döküldü.

Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı'nın kabulünün 90. yıl dönümünde Edirnekapı Şehitliği'nde bulunan Ersoy'un kabri en hareketli günlerinden birisini yaşıyor. Milli şairin mezarı adeta ziyaretçi akınına uğradı. 7'den 70'e herkes Ersoy'un kabrine gelerek dualar okudu. Özellikle öğrenciler, Ersoy'un kabri başına akın etti. Minik dillerde dualar ve milli şairin şiirleri eksik olmadı.
Hafta sonu olmasına rağmen öğrencilerini alarak Ersoy'un kabri başına gelen İlker Önder, öğrencileriyle birlikte dualar ve şiirler okuduğunu söyledi.
Öğrencilerden Beyza Gökçen Çiftçi ise Ersoy'un 'Bir Gece' adlı şiirini okudu. Mehmet Akif Ersoy'un kabrini ziyaret etmek için geldiğini söyleyen Çiftçi, "Onu unutmadığımızı göstermek için buradayım. Daha önce gelmemiştim çok heyecanlıyım." dedi.
Mehmet Akif Ersoy'un Çanakkale adlı şiirini okuyan başka bir öğrenci ise burada olmaktan çok mutlu olduğunu dile getirdi.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA