23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Mehmet Özdemir İlköğretim Okulu, 'İngilizce Bahçesi' ile dil öğrenmeyi kolaylaştırıyor - 16:55

Konya Özel Mehmet Özdemir İlköğretim Okulu, İngilizce kullanım alanının genişletmek amacıyla 'İngilizce Bahçesi' kurdu.
Konya Özel Mehmet Özdemir İlköğretim Okulu, İngilizce kullanım alanının genişletmek amacıyla 'İngilizce Bahçesi' kurdu. İngilizce öğreniminin kolay hale gelmesi amacıyla başlatılan çalışma, öğrencilerden yoğun ilgi görüyor.
    Merve Eğitim Kurumları bünyesinde eğitim faaliyetlerine devam eden Özel Mehmet Özdemir İlköğretim Okulu, İngilizce eğitimini yaygınlaştırmak ve kolay hale getirmek için yeni bir projeye imza attı. Okul Müdürü Eyüp Çetin, İngilizce Bahçesi kurarak yeni başarılar hedeflediklerini anlattı. Okulun bilim olimpiyatlarında ve Seviye Belirleme Sınavı'nda (SBS) birçok başarı elde ettiğini söyleyen Çetin, okul olarak her alanda yeniliğe açık olduklarını dile getirdi.
    Yapılan uygulamalar ile öğrencilerin sınıf ortamı dışında da pratik yapma imkânı bulduklarını aktaran Çetin, "Öğrenciler ders aralarında ve ders sonrasında bahçede İngilizce eğitimlerine devam ediyor. Bu bahçede sadece İngilizce konuşma şartı getirdik. Böylelikle öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz eşliğinde eğitimlerine devam ediyor. Ayrıca İngilizce Bahçesi'nde ana dilleri İngilizce olan öğrencilerle kaynaşma imkânı da buluyorlar." dedi.
    Bütün sosyal aktivitelerin yabancı dil olarak yapıldığını kaydeden Okul Müdürü Eyüp Çetin, öğrencilerin başarıları için çalıştıklarını aktardı. Yabancı dillerini geliştiren öğrencilerin hem İngilizce öğrendiklerini hem de özgüvenlerinin arttığını dile getiren Çetin, sosyalleşme açısından da önemli çalışmaların olduğunu bildirdi.
    Çetin, bahçede yapılan derslerin bu amaçla daha verimli hale getirildiğini sözlerine ekleyerek, "Öğrencilerimiz uluslararası geçerliliği olan 135 ülkede uygulan Cambridge Üniversitesi'nin ESOL ve UCLES sınavlarına hazırlanma imkânı buluyor. Ayrıca öğrencileri dil eğitimi için İngiltere'ye gönderiyoruz." diye konuştu.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA