16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Memur-Sen Diyarbakır Başkanı Yıldız, AK Parti'den aday adayı - 11:48

Memur-Sen Diyarbakır Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Yasin Yıldız, AK Parti Diyarbakır Milletvekili aday adayı oldu.
Memur-Sen Diyarbakır Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Yasin Yıldız, AK Parti Diyarbakır Milletvekili aday adayı oldu. Yıldız, sendika başkanlığından istifa etti.

Yıldız, yaptığı açıklamada, 2001 yılından bu yana kurucu başkanlığını yaptığı sendikadan istifa ettiğini belirterek, cumartesi günü müracaatını yapacağını söyledi. Yıldız, yıllardır sivil toplum kuruluşlarında görev yaptığını tecrübesini, birikimini, eğitimci kimliği ile halkına, bölgesine ve ülkesine Meclis'ten katkı sunmaya karar verdiğini belirtti.

Güneydoğu'ya ve Diyarbakır'a hizmet etme talebiyle bu işe talip olduğunu anlatan Yıldız, "Hayırlısı ise ve böyle bir şey olursa bu hizmetleri başka kulvarlarda da devam edeceğiz. Kürt sorunu bölgemizin en önemli sorunlarından biridir. Bu sorunun demokratik ve barışçıl yollardan çözümü noktasında, yarın siyasette de olsak bu konudaki girişimlerimiz, çözüme dayalı taleplerimiz artarak devam edecek." diye konuştu.

Eğitimin, Türkiye'nin yanı sıra Güneydoğu'nun da önemli sorunlarından olduğunu dile getiren Yıldız, "Bir eğitimci olarak bu sorunu öncelikli olarak ele alıp, özellikle il ve bölge için bir ayrımcılık söz konusu talep ederek, eğitimin fiziki altyapısını gidererek daha kaliteli olması için gayret göstereceğiz." ifadelerini kullandı.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA