20 Mart 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Meteoroloji'den uyarı! - 16:43

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük hava tahminleri.


Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin batısı ile bu akşam saatlerinde Doğu Anadolu'nun doğusu aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, yıldırım düşmesi vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve zamanla bölge geneli çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren güneyi ile yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Edirne ve Sakarya çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden (30-50 km/s) yer yer kuvvetli olarak esecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı, batısı ile yarın (Cuma) zamanla bölge geneli çok bulutlu, Isparta ve Burdur çevreleri ile yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Antalya, Mersin ve Adana çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, güney ve batısı aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve yarın (Cuma) zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bolu çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Erzurum, Kars, Ardahan, Iğdır ve Van çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA