18 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

MHP'liler Star Gazetesi'ne saldırdı (2) - 23:40

Star Gazetesi yazarı Ergun Babahan'ın MHP'deki kaset skandalı ile ilgili yazısına tepki gösteren yaklaşık 500 MHP ve ülkü ocakları bayrağı taşıyan grup Star Medya binasına saldırdı.
Star Gazetesi yazarı Ergun Babahan'ın MHP'deki kaset skandalı ile ilgili yazısına tepki gösteren yaklaşık 500 MHP ve ülkü ocakları bayrağı taşıyan grup Star Medya binasına saldırdı. Camları kıran ve eşyalara zarar veren grup, binaya girmeye çalıştı. Olay öncesi basın mensuplarını protestoya davet eden MHP'lile, basın mensuplarına da saldırdı.

MHP'deki kaset skandalı sonrası Yazar Ergun Babahan bugün MHP lideri Devlet Bahçeli hakkında bir yazı kaleme aldı. Yazıya tepki gösteren Milliyetçi Hareket Partili ve Ülkü ocağı bayrağı taşıyan yaklaşık 500 kişi gazetenin İkitelli Basın Ekspres yolu üzerinde içinde matbaa bulunan Star Medya binasına saldırdı. Eylemcilerin birçoğu MHP'ye ait minibüslerle binaya gelirken, MHP'nin basın danışmanları tarafından gazetecilere eylemden saatler öncesinde mesajlar gönderildi.

Star Gazetesi önünde toplanan grup Başbakan Erdoğan aleyhinde sloganlar attı. Star binasına MHP bayrakları asan ve siyah çelenk bırakan grup gazete binasına saldırdı. Camları kıran ve eşyalara zarar veren grup, kendileri çağırmış oldukları halde basın mensuplarına saldırdı. Linç edilmekten son anda kurtulan gazeteciler çareyi kaçmakta buldu. Olaylar güçlükle yatıştırıldı.

Olay yerinde eylem sırasında az sayıda polis ekibi bulunurken, saldırı sonrasında çok sayıda çevik kuvvet polisi ve Toplumsal Müdahale Aracı sevk edildi. Çıkan olaylarda 7 kişi gözaltına alındı.

Olaylar sonrasında Star Gazetesi'nin Yenibosna'da bulunan diğer binasında da çevik kuvvet polisi güvenlik önlemi aldı. Polis ekiplerinin bekleyişi sürüyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA