18 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

MHPli Akşener'den taksicilere anayasa vurgusu - 13:07

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Meral Akşener, Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi'ni ziyaret etti.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Meral Akşener, Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi'ni ziyaret etti. Taksicilere hitaben konuşan Akşener, 12 Haziran genel seçimlerinde sadece milletvekili seçilmeyeceğini aynı zamanda anayasanın ilk 4 maddesinin de akıbetinin belli olacağını söyledi. Korsanla mücadele konusuna da değinen Akşener, "Korsan konusunda iktidara geldiğimizde, bir kere bunu kökten çözeceğiz." dedi.
Atatürk Havalimanı taksicilerini ziyarette bulunan Meral Akşener, kooperatifin konferans salonunda konuştu. Kooperatif Başkanı Fahrettin Can tarafından karşılanan Akşener, seçim öncesi taksicilere Anayasa vurgusu yaptı. 12 Haziran'da yapılacak seçimlerde seçmenlerin sadece milletvekillilerine oy vermeyeceğine, anayasanın ilk dört maddesinde bulunan değiştirilemez maddelerin akıbetine de oy vereceğini ifade eden Akşener, taksicilerin bu konuya duyarlı olmasını istedi. Anayasanın ilk 4 maddesinin önemli olduğunu söyleyen Akşener, "Bütün partiler 1982 Anayasası'nın sivil bir göz tarafından ve sivil bir el tarafından ve günün şartlarına uygun olarak hepimizin şartlarına uygun olarak mutabakatlar hazırlanmasına karşı değiliz. Ama bu tartışmanın tartışma olduğu kısım ise, anayasanın ilk dört maddesidir." diye konuştu.
Akşener daha sonra sözlerine şöyle devam etti: "Ensarioğlu, AK Parti'nin Diyarbakır adayıdır. Merkez sağ geleneğinden gelen bir siyasi insandır. Altan Tan, BDP'nin desteklediği Diyarbakır adayıdır. İslamcı kesimden gelmektedir. Sezgin Tanrıkulu CHP'nin İstanbul Milletvekili Adayıdır. Sosyal demokrat kesimden gelmektedir. Ayşenur Bahçekapılı AK Parti'nin İstanbul milletvekili adayıdır. O da sosyal demokrat gelenekten gelmektedir. Bu kişiler partileri adına, ilk dört maddenin değiştirilmesinin anayasayı ve Türkiye'yi rahatlatacağını söylemektedir. Yani özerkliği ve federasyonu çağrıştıran cümleler kullanmaktalar. Sizler, sadece 12 Haziran'da milletvekillerini oylamayacaksınız, anayasanın ilk dört maddesinin de akıbetini belirleyeceksiniz."


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA