28 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Midyat Devlet Hastanesi'nde otomasyon sorunu gideriliyor - 14:14

Mardin'in Midyat Devlet Hastanesi'nde "Bilgi İşlem" bölümünde otomasyondan kaynaklana sorunun giderilmeye çalıştığı belirtildi.
Mardin'in Midyat Devlet Hastanesi'nde "Bilgi İşlem" bölümünde otomasyondan kaynaklana sorunun giderilmeye çalıştığı belirtildi. Sorunun kaynaklandığı Fonet Yazılım şirketi sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını ifade etti.

Midyat Devlet Hastanesi "Bilgi İşlem" bölümünde otomasyon şirketinin değişmesiyle hasta kayıt kabul, laboratuvar ve acil serviste otomasyon sisteminin hizmet vermediği belirtilmişti. Doktorlar sorun yüzünden sağlıklı çalışamadıklarını belirttiler.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Hastane Müdürü Beyazıt Aslan, "Sistemin birden bire bir gecede kesilmesi bocalama sürecini yaşattı. Fonet Yazılım şirketi bize mühlet verebilirdi, 2 ya da 3 gün zaman tanıyabilirdi." dedi. Aslan, ayrıca, meydana gelen aksaklıkların sona erdiğini belirtirken, "Yarın tam anlamıyla hizmet verecek." dedi.

Öte yandan, Fonet Bilgisayar Yazılım Tic. Ve San. Ltd. Şti. Genel Müdürü Dr. Halil Nevzat Yetkin, konuyla ilgili açıklamada bulundu. Yetkin, şöyle dedi:
"Firmamız Mardin Midyat Devlet Hastanesi Otomasyon hizmetini vermekteydi, 28.02.2011 saat 23:59'dan sonra Hastane ile aramızda bulunan teknik şartname ve sözleşmeye uygun hareket edilerek Mardin Midyat Devlet Hastanesi idarecilerinin bilgisi dahilinde sistem kapatılmış ve datalar tutanak ile teslim edilmiştir. Bu uygulama olağan bir uygulama olup, Sağlık Bakanlığı'na bağlı tüm hastanelerde, otomasyon değişikliğine gidildiği taktirde uyulması gereken kurallar içerisinde yapılan bir devir-teslim işlemidir. 1 Mart tarihi itibariyle Mardin Midyat Devlet Hastanesi'ndeki otomasyon sisteminden sorumlu olan firma Sağlık Net Firmasıdır. Bizim de basından üzülerek öğrendiğimiz, otomasyon sistemindeki aksaklığa bağlı olarak vatandaşların mağdur olması haberinin muhatabı, Devlet Hastanesi yetkilileri ve Sağlık Net firmasıdır.

Bu vesileyle de 16.11.2009 tarihinden 28.02.2011 tarihine kadar yaklaşık 1,5 yıl, Fonet Yazılım olarak hem Mardin Midyat Devlet Hastanesi'ne hem de Midyatlı vatandaşlarımıza başarıyla hizmet verdiğimizi de hatırlatmak isteriz."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA