22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Midyat Temsilciler Meclisi'nden Artuklu Üniversitesi Rektörü Omay'a ziyaret - 15:50

Mardin'in Midyat ilçesinde yapılacak olan Teoloji Fakültesi ile ilgili Midyat Temsilciler Meclisi üyeleri Artuklu Üniversitesi Rektörü Serdar Bedii Omay'ı makamında ziyaret etti.
Mardin'in Midyat ilçesinde yapılacak olan Teoloji Fakültesi ile ilgili Midyat Temsilciler Meclisi üyeleri Artuklu Üniversitesi Rektörü Serdar Bedii Omay'ı makamında ziyaret etti.
Midyat'ta yapılacak Uluslararası Teoloji Fakültesi (Din bilimi) ve ilçede ilk kez yapılacak olan Yükseköğretim Geçiş Sınavı (YGS) ile ilgili 'Midyat Temsilciler Meclisi' Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Serdar Bedii Omay'a teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Midyat'ta eğitim konusunda yapılan çalışmalar ve Dünya çapında marka olabilecek düzeyde olan Teoloji Fakültesi ile ilgili bilgi almak için giden meclis Rektör Omay'dan bilgi adlı.
YGS'nin Midyat'ta yapılmasıyla ilgili konuşan Rektör Omay, "Gayet güvenli, objektif, sosyal adalete uygun bir sınav yapabileceğimiz kanaatinde olduğum bir yer. Bu yüzden sınavın Midyat'ta yapılacak. Mardin merkezle birlikte bizim bu bölgemizde Midyat Medine olan, hakikaten şehir olan dünyada yaşanılacak en güzel yerlerden bir tanesi. Emekli olsam orada yaşamak isterim" dedi.
Teoloji Fakültesi'yle ilgili bilgi veren Omay, "Mardin Artuklu Üniversitesi olarak Midyat'ımıza elimizden gelen her şeyi yapacağız. Normalde hiçbir ilçemize fakülte sözü vermedik. Bunun tek istisnası var Midyat. Bu yüzden çok ciddi eleştiri yaşıyoruz, olsun. Ona Midyat layık layıktır." şeklinde konuştu.
2012 yılında İşadamı Mithat Yenigün'ün de katkılarıyla temel atayı hedeflediklerini vurgulayan Omay, 'Midyat Meclisi'nin gerçekleştirdiği ziyaretten dolayı teşekkür etti.
Öte yandan Midyat'ta bulunan STK'lar ilçede ilk kez yapılacak YGS sınavına gelecek öğrenciler için; otel, pastane, lokanta ve toplu taşıma araçlarında indirim uygulanması için çalışma başlatacakları öğrenildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA