18 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

"Millete karşı, PKK'nın da ortak olduğu bir cephe oluşturuluyor" - 13:24

Türk Ocakları Yönetim Kurulu Üyesi Efendi Barutçu, milletin varlığına ve üniter devlet yapısına karşı olan bazı sözde kozmopolit aydınların PKK'nın de yer aldığı bir ortak cephe oluşturduğunu iddia etti.
Türk Ocakları Yönetim Kurulu Üyesi Efendi Barutçu, milletin varlığına ve üniter devlet yapısına karşı olan bazı sözde kozmopolit aydınların PKK'nın de yer aldığı bir ortak cephe oluşturduğunu iddia etti. Türk devletinin ve milletinin alicenaplığını zaaf telakki edenlerin yanıldıklarını eninde sonunda anlayacaklarını ifade eden Barutçu, devleti zayıflatmaya çalışmanın, Türk Milleti'ne, İslam'a ve bütün insanlığa karşı işlenmiş büyük bir suç olduğunu kaydetti.
27 Mayıs İhtilali'nin yıl dönümü anısına Türk Ocakları Samsun Şubesi tarafından düzenlenen etkinlikte 'Sönmeyecek Ocak Türk Ocakları ve Türkiye'nin Geleceği' konulu konferans veren Türk Ocakları Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Efendi Barutçu, dış güçlerin ve onun yurt içindeki uzantılarının Türkiye üzerindeki amaçlarına ve oynamak istedikleri oyunlara dikkat çekti. 1991'deki Körfez harekatından sonra ABD'nin bölgede fiili bir Kürt devleti kurulmasını sağlayarak, paralelinde PKK'nın Kandil ve çevresine yerleşmesine, burasını ana üs haline getirmesine izin verdiğini ifade eden Barutçu, Kandil ve çevresinin teröristlerden arındırılmasına yönelik adımları atmamakta ısrarlı olduğuna dikkat çekti. İsrail'in ise Türk-Kürt kardeşliğini dinamitleyerek Doğu ve Günaydoğu Anadolu bölgelerinde kendi güvenliğine yardımcı olacak yapay bir devlet oluşturmayı amaçladığının altını çizdi.
12 Eylül darbesinin milliyetçi siyasete, fikir ve düşünce hayatına yaptığı tahribatın hala giderilemediğini vurgulayan Barutçu, "Ülkenin selameti açısından bu durumun süratle izale edilmesi gerekmektedir. Fikri ve düşünce hayatımızda Türk milliyetçilerinin tedbirli bir şekilde yer almaları, yazılarıyla kitaplarıyla her türlü kültür ve sanat faaliyetleriyle konuşmalarıyla kamuoyunu etkilemeleri, topluma öncülük görevlerini yerine getirmeleri, milli ve tarihi bir mesuliyettir. Dönüşüm projelerinin geçersiz hale gelmesi, bunun başarılmasına bağlıdır." dedi.
Türkiye'nin en büyük sorunun söz kozmopolit aydınlar olduğunu söyleyen efendi Barutçu, "Türkiye bugün, Kıbrıs meselesi, Ermeni iddiaları ve PKK'nın tehdidinden daha önemlisi kendi kültürü ile zıtlaşan, vatan ve millet sevgisini, inançlı olmayı küçümseyen, alaya alan kozmopolit aydın problemi ile karşı karşıyadır. Ana okullardan üniversitelere kadar eğitim ve öğretimin bütün kademelerinde yaşanan karmaşanın, tıkanıklığın, verimsizliğin, terörün, anarşinin ve binlerce can kaybının baş aktörleridir. Milli devlete ve millet kavramına ve bu kavramların temsil ettiği bütün değerlere karşı olan bu kozmopolit aydınlar, günümüzde medyanın önemli bir bölümünü ellerinde bulunduruyor. İdeolojileri sebebiyle, Türk milliyetçiliğini tehlike sayan, çevrelerle giderek derinleşen bir güç birliği kuruyorlar." diye konuştu.

"PKK İLE ORTAK CEPHE OLUŞTURUYORLAR"
Kozmopolit aydınların devlete ve millete karşı PKK'nın aralarında bulunduğu ortak bir cephe oluşturmaya çalıştığını ileri süren Barutçu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu solcu, liberal, siyasi İslam ve ittifakı, ilginç bir tutum sergiliyor. Millet ve milliyetle alakalı değerlerin Türk'e ait olanlarını şovenlik, kavmiyetçilik gibi suçlamalarla peşinen reddediyorlar. Dün milli demokratik devrim söylemiyle çökertilmek istenen devlet, günümüzde küreselci sloganlarla hırpalanıyor. Sonuçta bu kozmopolit aydınlar Türk milli varlığına, üniter milli devlet yapısına karşı olan aralarında PKK'nın de yer aldığı bir ortak cephe oluşturuyorlar. Milli mücadelenin ilk adımının atıldığı Samsun'dan bütün cihana sesleniyoruz. Türk devletinin, milletinin alicenaplığını zaaf telakki edenler yanıldıklarını anlayacaklar. Bu topraklar milletimizin kılıç hakkıdır. Hiç kimseye verilecek bir çakıl taşımız dahi yoktur."
Büyük Samsun Oteli'nde verilen konferansa, Samsun Vali Yardımcısı Mesut Tamer Genç, Türk Ocakları Samsun Şube Başkanı Tuncer Çağlayan, siyasi parti temsilcileri, akademisyenlerle vatandaşlar katıldı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA