24 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Minik Akın, Mehmet Akif ruhunu yansıttı - 17:41

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde Mehmet Akif İlköğretim Okulu'nda düzenlenen 'İstiklal Marşı'nın Kabul Edilişinin 90. Yıldönümü' kutlandı.
Hatay'ın Dörtyol ilçesinde Mehmet Akif İlköğretim Okulu'nda düzenlenen 'İstiklal Marşı'nın Kabul Edilişinin 90. Yıldönümü' kutlandı. Tören kapsamında düzenlenen 'İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması'nda dereceye giren ikinci sınıf öğrencisi Akın Elifelli, kendisine verilen altını kabul etmedi.
Minik Akın, ısrarlar üzerine kendisine takılan altını okuluna bağışlayacağını söyledi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından İlçe Milli eğitim Müdür Vekili Mevlit Erdal, Mehmet Akif Ersoy'un Anadolu'yu karış karış gezdiğini, bazı yerlerde cami kürsüsüne çıkarak vatandaşın bizzat yanına gidip, ona güven vermiş ve milli mücadele çalışmalarına büyük katkı sağladığını anlattı.
Öğrencilerinin hazırladığı Mehmet Akif Oratoryosu ve İstiklal Marşı Belgesi'nin sunumundan sonra İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması'nda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verildiği sırada anne ve babası öğretmen olan Karahasan Paşa İlköğretim Okulu 2. Sınıf Öğrencisi Akın Elifeli "Ben Mehmet Akif Ersoy'un izinde giden bir öğrenciyim.Bunu alamam." diyerek almak istemedi. Israrlar neticesinde Akın'a altın takıldı. Öğrenci bunu kabul edemeyeceğini kitap alınması için okuluna bağışlayacağını belirtti. Küçük öğrencinin bu davranışı programa katılanlar tarafından dakikalarca alkışlandı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA