18 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Minikler en fazla sütü içmek için kıyasıya yarıştı - 20:39

Tekirdağ'da minik öğrenciler, Dünya Süt Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmada en fazla sütü içmek için kıyasıya yarıştı.
Tekirdağ'da minik öğrenciler, Dünya Süt Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmada en fazla sütü içmek için kıyasıya yarıştı.
Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği ile İnönü İlköğretim Okulu ve Sütaş tarafından ortaklaşa düzenlediği "Her Gün İki Bardak Süt İçin" sloganıyla düzenlenen şenlik, Tuğlalı Park'ta tüm ilköğretim okullarının katılımıyla yapıldı.
    Tekirdağ Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Başkanı Fatih İşcan, şenlikte yaptığı konuşmada, başta çocuklar olmak üzere her yaş gurubu için sütün vazgeçilmez bir besin maddesi olduğunu söyledi.
Şenliği sütün önemini ve süt içme alışkanlığını küçük yaşta kazandırmak için hazırladıklarını kaydeden İşcan, "Ülkemizde süt tüketiminin maalesef çok yetersiz olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Süt besin değeri açısından yılın her günü, günün her saati tüketilmeyi hak eden bir gıdadır. Hazırlamış olduğumuz bu projedeki amacımız çocuklarımızı hem eğlendirmek hem de yavrularımızı süte teşvik etmektir."dedi.
Şenliğe yoğun ilgi gösteren minik öğrenciler en fazla sütü içerek derece girmek için yarıştı. Yarışmada kendi gruplarında birinci olan öğrencilere, çeşitli ödüller verildi.
    Şenliğe Kantinciler Federasyonu Başkanı Vahap Osmanoğlu, Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Basri Kuzu, Tarım İl Müdürü Ercan Karadağ, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehtap Şen, Tarım İl Müdürlüğü Kontrol Şubesi mühendisi Taylan Çelik, okul müdürleri, öğretmenler, Tekirdağ Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Başkanı Fatih İşcan ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.
    Şölen sonunda alanında toplanan ilk öğretim okulu öğrencilerine ve diğer çocuklara ücretsiz süt dağıtıldı. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA