21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Mobil Mikroskop projesi Adana'ya dünya ikinciliğini getirdi - 10:39

Teknoloji ve Tasarım Merkezi Derneği ile Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği 7. Uluslararası Bilişim Olimpiyatları'nda (EBİKO) Adana Gündoğdu Koleji Fen Lisesi öğrencisi Selin Akpınar "Mobil Mikroskop" projesiyle dü
Teknoloji ve Tasarım Merkezi Derneği ile Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği 7. Uluslararası Bilişim Olimpiyatları'nda (EBİKO) Adana Gündoğdu Koleji Fen Lisesi öğrencisi Selin Akpınar "Mobil Mikroskop" projesiyle dünya ikincisi oldu.
Selin Akpınar, projenin dünya ikinciliği elde etmesinin kendisini gururlandırdığını söyledi. Adana Gündoğdu Koleji CEO'su Gökhan Gündoğdu da "Selin'in bu başarısı bizi gururlandırırken Adana'mız için de çok önemlidir. Kendisini ve projede emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum" dedi.
İstanbul'da yapılan ödül törenine Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, sanatçı Gökhan Kırdar ve çok sayıda davetli katıldı. MEB Şura Salonu'ndaki ödül töreninde konuşan Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, organizasyonun, Türkiye'nin bilgi toplumuna dönüşüm sürecine büyük katkı sağlayacağına inandığını söyledi. Çubukçu, "Bundan önceki yıllarda paydaş olarak katıldığımız bilişim olimpiyatlarını Bakanlık olarak üstlenmiş olmaktan ayrıca mutluyuz. " dedi.
7. Uluslararası Bilişim Olimpiyatları(EBİKO)'na, bu yıl 29 ülkeden, 65 ilden, 670 okuldan, 2 bin 810 öğrenci, 2 bin 632 projeyle katıldı.
Olimpiyatlar, ilk ve ortaöğretim öğrencileri arasında 'Web Sitesi', 'Eğitimde Bilişimin Yeri', 'E-Gelecek', 'Eğlenerek Öğrenelim', 'Yazılım Geliştirme', 'Bilişimde Ar-Ge' kategorilerinde yapıldı. Ödül töreninde 100'e yakın öğrenciye çeşitli kategorilerde ödülleri verildi.

PROJENİN DETAYI
Bir web sayfası ve eğitim CD'si üzerinde sanal olarak bir mikroskopta görüntü incelenmesini mümkün hale getirmek. Bu sayede dünyanın neresinde olunursa olunsun öğrencilerin mikroskop öğrenmesini sağlamak.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!



Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA