21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Muğla'da yeni pazaryeri hizmete açıldı - 14:45

Muğla'nın Kötekli Mahallesi'nde, belediye tarafından yapılan pazarıyeri törenle açıldı.
Muğla'nın Kötekli Mahallesi'nde, belediye tarafından yapılan pazarıyeri törenle açıldı. Törene Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP Merkez İlçe Başkanı Bahattin Gümüş, Belediye Meclisi üyeleri, belde belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlar katıldı.
Başkan Gürün, 2011-2012 eğitim öğretim yılı başında mahallenin yollarını da bitireceklerini belirterek, "Her projeyi, belediyenin bütçesini gözönünde bulundurarak yapmaktayız. Bu paraların halkımızın olduğu bilinciyle çalışmalarımızı disipline etmekteyiz." dedi. Gürün, yaptıkları hizmetlerin hiçbirinde siyasi rant amacı olmadığını söyleyerek, "Her zaman Muğlalının mutluluğu ve refahı için çalışıyoruz. Bazı çevreler tarafından anlaşılamayan eleştirisel yorumlar, hiçbir tarafa yarar getirmemektedir. Arıtma tesisimiz yakında hizmete girecek. Türkiye'de var olan arıtma tesislerinin en iyi üç tanesinden biri. Planlı ve gerçeklik ekseninde yapmaktayız. Amacımız her şeyiyle gelişen, huzurlu ve gülen yüzleriyle yaşadığımız dünyaya örnek kentimizi daha iyiye götürmek. Bugün açtığımız Kötekli Pazaryeri de mahalle sakinlerine ve esnaflara hayırlı olsun." şeklinde konuştu.
Başkan Gürün, pazaryerinin keşif bedelinin 201 bin 801, sözleşme bedelininse 134 bin 440 lira olduğunu kaydederek, "İnşaat çalışmalarına 19 Ekim 2010 tarihinde başlandı. Modern tarzda yapılan pazaryerinde, çağdaş normlar gözönünde bulunduruldu. Bir idari bina, tuvaletler, bir balıkçı ve bir peynirci tezgahı, iki sergi alanı ve toplam 4 pazar bloğu yer almaktadır." dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA