16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Muğla Emniyet Müdürlüğü'nün derneği gazete çıkıyor - 14:33

Muğla Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Hizmetlerini Destekleme Derneği, "Mavi Muğla" adlı aylık bir gazete çıkarmaya başladı.
Muğla Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Hizmetlerini Destekleme Derneği, "Mavi Muğla" adlı aylık bir gazete çıkarmaya başladı. İlk sayıda, bir suça maruz kalan vatandaşların nelere dikkat etmesi gerektiği anlatılırken emniyet teşkilatının çalışmalarına da yer verildi. Toplum Destekli Polisler tarafından ücretsiz dağıtılan gazete, vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Muğla İl Emniyet Müdürü Kadir Ay, gazetenin halkın bilgilendirilmesinde çok faydalı olacağını kaydetti.
İlk ve son sayfası renkli olan 12 sayfalık gazetede, özel haberler ve köşe yazıları da bulunuyor. İlk sayısında hırsızlık, trafik tescil işlemleri, kaza anında yapılması gerekenler, pasaport işlemleri, internetten şikayet yöntemleri, çek kullananların dikkat etmesi gereken kurallar ve cep telefonu mesajları konusunda uyarıcı bilgiler verildi, çalışmaları devam eden MOBESE sistemi hakkında açıklamalar yapıldı. Toplum Destekli polislerin görevleri, trafik işaretlerinin önemi ve yol kontrol sistemleri hakkında anlatıldı. Emniyet teşkilatının uyuşturucu operasyonları ve hırsızlık suçundan adliyeye sevk edilenler hakkında haberler de yer aldı.
İl Emniyet Müdürü Ay, "Göreve geldiğimiz günden bu yana vatandaşlarımızın desteğini almak istedik. Bu gazete, onlara ulaşmamızda önemli bir araç alacak. Gazetemizde, hem toplumu ilgilendiren haberlere hem de emniyet müdürlüğümüzün çalışmalarına yer vereceğiz. Aylık çıkaracağımız gazetede sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler de yer alacak. Amacımız, halkı bilinçlendirmek ve olaylar karşısında daha duyarlı olmalarını sağlamak. Vatandaşın desteğiyle suç ve suçlularla daha etkin mücadele edeceğiz." dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA