19 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

MÜSİAD Şube Başkanı Güvenli'den, Erzurum Lojistik Köyü inşaatına ziyaret - 16:30

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Erzurum Şube Başkanı Mustafa Güvenli, geçtiğimiz aylarda inşaat ihalesi yapılan Erzurum Lojistik Köyü'nde incelemelerde bulundu.
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Erzurum Şube Başkanı Mustafa Güvenli, geçtiğimiz aylarda inşaat ihalesi yapılan Erzurum Lojistik Köyü'nde incelemelerde bulundu.
MÜSİAD Şube Başkanı Mustafa Güvenli, beraberinde Devlet Demiryolları Erzurum Gar Müdürü Ahmet Başar, Lojistik Müdürü Sebahattin Demir ve İnşaat ve Emlak Şefi Kemal Doğan ile birlikte lojistik köy alanında yetkililerinden bilgi aldı. Geçtiğimiz Ocak ayında ihalesi yapılan lojistik köyde nisan ayında çalışmalara başlandığını hatırlatan Güvenli, "Erzurum'a Lojistik Köy kurulmasının kararlaştırılması ve ardından yaşanan süreci nasıl takip ettiysek, yapım çalışmalarını da yakından takip edeceğiz." dedi. MÜSİAD Şube Başkanı Güvenli, Erzurum Lojistik Köyü'nün uzun zamandan beri gündemde olduğunu, ancak çeşitli nedenlerden dolayı gecikmelerle karşı karşıya kalındığına dikkati çekti. Güvenli, artık her türlü gecikmenin karşısında olduklarına vurgu yaparak, "MÜSİAD Erzurum Şubesi olarak lojistik köy konusunu gündemimizden hiç indirmedik. Süreçle ilgili olarak yaşanan sıkıntıların takipçisi olduğumuz gibi, meseleyi Sayın Başbakanımızın gündemine bile taşıdık. Geçtiğimiz yıl sonunda lojistik köyle ilgili olarak yaşanan gecikmeyi, bizzat Sayın Başbakanımızın kendilerine aktardık. Sayın Başbakanımızın verdiği talimatla hız kazanan süreç, sonunda projenin ihale edilmesiyle sonuçlandı." diye konuştu.
Lojistik köyü ile ilgili olarak yürüttükleri takip çalışmalarının, yapım süreci boyunca da devam edeceğini anlatan Başkan Güvenli, "Lojistik Merkez konusundaki tavrımız ve ısrarımız, kamuoyu tarafından çok yakından biliniyor. MÜSİAD olarak, bu yatırımın Erzurum'a kazandırılmasına yönelik olarak birçok girişimimiz oldu. Sayın Başbakanımızın yakın ilgi ve alakalarıyla gecikme sorunu ortadan kalktı ve bugün Erzurum Lojistik Köyü'nde hummalı bir yapım çalışması yürütülüyor." şeklinde konuştu.
Gar Müdürü Başar da, lojistik köyün, Erzurum'da uzun zamandır beklenen bir yatırım olduğuna işaret ederek, "TCDD Genel Müdürlüğümüz, bu yatırım için seferber olmuş durumda. İnşaat çalışmaları aralıksız devam ediyor. Bu yatırımın Erzurum'a kazandırılması sürecinde çok önemli girişimleri bulunan MÜSİAD başkanımıza da teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA