24 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Nevruz için Taksim meydanını istediler - 14:56

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), bu yıl Nevruz kutlamalarını Taksim meydanında yapmak için İstanbul Valiliği'ne başvurdu.
Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), bu yıl Nevruz kutlamalarını Taksim meydanında yapmak için İstanbul Valiliği'ne başvurdu. Yazılı dilekçe ile izin isteyen BDP İstanbul İl Eş Başkan Yardımcısı Dursun Yıldız, "Nevruz kutlamalarını bu yıl Taksim'de yapmak istiyoruz." dedi.
Aralarında BDP'nin de bulunduğu İstanbul Demokratik Kent Konseyi, Nevruz kutlamalarını Taksim meydanında yapmak için İstanbul Valiliği'ne başvurdu. Başvurulu dilekçesini valiliğe veren BDP İstanbul İl Eş Başkan Yardımcısı Dursun Yıldız, "Dilekçemizi içeri verdi. İzin verileceğini ümit ediyoruz. Bu yaklaşım aynı zamanda Kürt sorununu barışçıl bir şekilde çözümüne olan yaklaşımının da bir işareti olacaktır. Onan inanıyoruz." diye konuştu.
İstanbul'da Nevruzu kutlamalarını bu yıl İstanbul demokratik Kent Konseyi'nin düzenleyeceğini ifade eden Yıldız, "Bu konseyde birçok kurum ve kuruluş vardır. 9 kurum tertip komitesi olarak başvurdu. 150 doğal delegemiz var. 60'a yakın kurum var. Kutlamaların Taksim'de olması için çalışacağız." ifadelerini kullandı.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA