24 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Nevşehir'de İstiklal Marşı'nın kabul edilişinin 90'ıncı yıldönümü kutlandı - 17:33

İstiklal Marşı'nın kabul edilişinin 90. yıldönümü Nevşehir'de düzenlenen törenle kutlandı.
İstiklal Marşı'nın kabul edilişinin 90. yıldönümü Nevşehir'de düzenlenen törenle kutlandı.
Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'nde Nevşehir Damat İbrahimpaşa İlköğretim Okulu tarafından hazırlanan kutlama etkinliği saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylenmesi ile başladı. Nevşehir Vali Vekili Ruhi Paker, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya'nın yanı sıra İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras,Milli Eğitim Müdürü Harun Fatsa,Tarım İl Müdürü Ahmet Şahin ile çok sayıda öğrenci ve vatandaşın katılımı ile gerçekleştirilen törende daha sonra Mehmet Akif Ersoy'un hayatı sinevizyon gösterisi ile eşliğinde aktarıldı.
Mehmet Akif Ersoy'un şiirlerinin okunmasının ardından Damat İbrahimpaşa İlköğretim Okulu Oratoryası, İstiklal Marşı'nın kabul edilişini izleyicilere aktarırken,bir öğrenci tarafından İstiklal Marşı okundu. Okul öğrencilerinin İstiklal Marşı'nın yazılması ve kabul edilişine dek süren dönemi kısa tiyatro gösterisi ile canlandırmasının ardından kutlama etkinliği, Mehmet Akif Ersoy'un Ertuğrul Erkişi tarafından bestelenen iki şiirinin, Damat İbrahimpaşa İlköğretim Okulu Korosu tarafından koro halinde seslendirilmesi ile devam etti.
Etkinliğin son bölümünde de 1. sınıf öğrencisi 7 yaşındaki Orkun Efe Ceylan ile ana sınıfı öğrencisi Şeyma Yenice, asker kıyafetli minik arkadaşları ile birlikte İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını ezbere okudu. Minik öğrenciler törene katılanların büyük alkışını toplamayı başardı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA