22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

NT Palandöken şubesinin açılışında okurlar, ucuz kitaba koştu - 15:29

Erzurum NT Palandöken AVM Şubesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Erzurum NT Palandöken AVM Şubesi düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılışta indirimli promosyon ürünlerden almak isteyen yüzlerce vatandaş katıldı. Ucuz promosyon kitaplardan almak isteyen okurların yoğun ilgisi izdihama yol açtı.
'Kitapla Buluşma Noktanız' sloganıyla Türkiyeyi kitapla buluşturan NT mağazaları ülke genelinde eş zamanlı 12 ildeki yeni şubelerini hizmete açtı. NT'nin Palandöken ilçesindeki Redevco AVM'deki açılış töreninde konuşan Vali Sebahattin Öztürk, uluslararası alanda yayıncılık yapan NT mağazazasının Erzurum'da yeni şubesini açmasından mutluluk duyduğunu söyledi. Vali Öztürk, yakın bir zamana kadar Türkiye'de kitap mağazalarının sayısının azlığı çeşitlilik konusundaki fakirliğin yaşandığını dile getirdi. Yurtdışına çıktıklarında öncelikle büyük kitapevlerine gidip kitap satın aldıklarını dile getiren Vali Öztürk, "20 yıl önce yurt dışında gittiğimizde ilk işimiz kitapçılara gitmekti. Ülkemizde kitapçıların kapasite ve niteliği düşüktü." dedi.
    Türkiye'de NT mağazalarının sattığı kitap çeşidi ve sayısı bakımından gurur verici bir noktada olduğuna vurgu yapan Öztürk, "Ülkemizde ne zaman büyük nitelikli kitap mağazaları açılacak diyorduk bir zamanlar. Artık ülkemizde uluslararası standartalarda büyük ölçekli kitapevleri açılıyor. Her düşünceye hitap eden eserler bulunabiliyor." diye konuştu.
    İslam medeniyetinin okumaya önem verdiğinin altını çizen Vali Öztürk, "Bir zamanlar bütün İslam ülkelerinde çok kitap okunurdu ve yazılırdı. Ne zaman ki kitap okumayı ve yazmayı bıraktık dünyadaki saygınlığımızı da kaybetmeye başladık." diye konuştu.

    EN BÜYÜK DÜŞMAN CEHALET
    AK Parti Erzurum Milletveki Muzaffer Gülyurt, 12 Mart günü Erzurum'da üç farklı sevincin yaşandığını söyledi. Milletvekili Gülyurt, İstiklal Marşı'nın kabulü ve Erzurum'un düşman işgalinden kurtarılışının NT Palandöken Şubesi'nin aynı güne denk gelmesinin anlamlı olduğunu dile getirdi.
    NT İcra Kurulu üyesi Sedat Kocar da kitap okunmadığı iddia edilen Türkiye'de 15 milyon kitabı okurla buluşturduklarını anlattı. Kocar, 'Kitapla Buluşma Noktanız' sloganıyla Türkiye dahil 8 ülkede 128 mağazasıyla Türkiye'nin ilk ve tek uluslararası kitap, kırtasiye ve teknoloji markası olarak hizmet veren mağazası olduklarının altını çizdi. Bütün mağazalarında 15 milyon kitap satışını gerçekleştirdiklerine işaret eden Kocar, "Daha çok insan kitapla buluşsun diye yatırımlarımızı yurt içinde ve yurt dışında devam ettiriyoruz. Türkiye'de NT Mağazaları olarak 2010 yılında 15 milyon 151 bin 697 kitap sattık. Bunun anlamı bizim ve ülkemiz için çok büyük. Bu rakam bize gösteriyor ki cehalete ve imkânsızlıklara karşı en önemli panzehir bu alanda yapılacak yatırımlar ve kazandırılacak imkânlar olmaktadır. NT Kitapevleri olarak, 1,5 milyon liralık yatırım sonucu açılışını gerçekleştirdiğimiz yeni mağazalarımızla, Türkiye çapında 58 ilde 111, yurt dışında ise 7 ülkede 17 olmak üzere toplam 128 mağazaya ulaştık. Türkiye'nin en yaygın kitapevi zinciri olarak amacımız, 58 ile yayılmış olan şubelerimizi ilk etapta 50 bin nüfuslu her yerde açmak ve mağaza ağımızı genişletmek olacaktır. Buda daha çok insanı eğitimle ve kültürle buluşturmak demektir."
    Konuşmaların ardından mağazanın açılış kurdelası kesildi. Açılışta vatandaşlar ucuz promosyon ürünlere akın edince izdiham yaşandı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA