23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Öcalan'ın mektubu / PKK çekiliyor

Öcalan'ın mektubunda PKK'ya 'çekilin' mesajı verildi. İşte Öcalan'ın mektubunun en önemli yerleri:


Diyarbakır'da Nevruz kutlamasında BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, Abdullah Öcalan'ın 'Silah bırakma çağrısı'nı Kürtçe okundu.

Abdullah Öcalan'ın beklenen tarihi mesajı Diyarbakır'daki Nevroz kutlamasında okunmaya başladı. Öcalan, "Yeni bir süreç başlıyor" mesajı geldi.

Mesaj ilk olarak Pervin Buldan tarafından Kürtçe okundu. Öcalan, "Mezopotamya ve Anadolu topraklarında, en kadim halklardan biri olan Kürt halkına selam" dedi.

Fırat ve Dicle nehirlerinin Türkiye'nin batısındaki nehirleri ile buluşmasına işaret eden Öcalan, "Ağrı ve Cudi dağları, Erciyes ve Kaçkar dağlarının kardeşleridir" dedi.

Batı emperyalizminin, bu son yüzyılda Ortadoğu toplumları arasında, suni sınırlar oluşturduğunu ve bölge halkları birbirine boğazlatmak istediğini kaydeden Öcalan, "bugün haykırışının bir aşama kaydettiğini gördüğünü" söyledi.

Öcalan mesajında, bu savaşın herhangi bir toplum ve kültüre karşı olmadığını, adaletsizliğe, gericiliğe ve sömürüye karşı olduğunu belirterek, "Yeni bir Türkiye için, yeni bir Ortadoğu için, yeni bir gelecek için uyanıyoruz" dedi. Öcalan, mesajında, "Yeni bir süreç başlıyor" ifadelerini kullandı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA