26 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Öğrencilerin KÖY projesi Türkiye'ye açılıyor - 14:49

Uludağ Üniversitesi öğrenci toplulukları tarafından yürütülen kırsal kalkınma amaçlı Köye Öğrenci Yardımı (KÖY) projesi, Bursa dışına taşınıyor.
Uludağ Üniversitesi öğrenci toplulukları tarafından yürütülen kırsal kalkınma amaçlı Köye Öğrenci Yardımı (KÖY) projesi, Bursa dışına taşınıyor. Projeye akademik anlamda yön vermek ve çalışmaların akademik temellere oturmasını sağlamak amacıyla da tüm üniversitelerin davet edildiği bir kongre düzenleniyor.
Üç yıldır Bursa'nın çeşitli köylerinde halka yönelik eğitim, sağlık, ziraat, hayvancılık, bilim ve kültürel alanlarda büyük başarılara imza atan KÖY projesi kapsamında 'Ulusal Kırsal Kalkınma' hedefiyle kongre düzenlenecek.
10-12 Mart 2011 tarihlerinde Uludağ Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek "Akademik Öğrenci Yardımı" kongresine ülkemizdeki üniversitelerde eğitim gören ve sosyal sorumluluk projeleri yapan veya yapmaya istekli olan öğrenciler de davet edildi. Kongreye katılacak öğrenciler Bursa'da ilk iki gün Uludağ Üniversitesi yerleşkesinde akademik oturumlara katılacak. Kongre boyunca her akşam proje kurucuları ve Uludağ Üniversitesi Toplum Gönüllüleri Topluluğunun katkılarıyla eğitimler verilecek. Kongrede eğitimlerin yanı sıra çeşitli aktivite ve oyunlar da yürütülecek.
Kongrenin son günü olan 12 Mart 2011 günü ise KÖY projesinin daha önce çalışma yaptığı dağ köylerinden Alpagut ve Baraklı'da saha çalışması yapılacak. Öğrenciler, 2009 yılında Dedeler ve Yağcılar, geçen yıl da Alpagut ve Baraklı'da köylülerin eğitimine yönelik çalışmalarda bulunmuş, Alpagut Kültürevi'ni de hizmete açmıştı.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA