22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

ÖSYM YGS sınav sonuçları 2013 ne zaman açıklanacak?

Milyonlarca üniversite adayı öğrenci, ÖSYM YGS sınav sonuçları için 3 haftanın geçmesini bekliyor.


HABER AKTÜEL - Neredeyse 2 milyon öğrencinin heyecanını yaşadığı YGS, Pazar günü tamamlandı. Üniversite yolunda önemli bir dönemeci geçen üniversite adayları, iyi bir gelecek için gece gündüz çalışıyor. Ekmeğin aslanın midesinde olduğu bu zor dönemlerde iyi bir üniversite kazanıp konforlu bir hayat yaşamak için şimdiden çalışmaya başlayan öğrenciler, ÖSYM tarafından düzenlenen sınavlara bir bir giriyor.

Pazar günü 1 milyondan fazla üniversite adayının katılımıyla gerçekleştirilen YGS, sorunsuz olarak tamamlandı. Bazı eğitim kurumları ve öğrenciler, sınav soruları arasından birisinin hatalı olduğunu iddia ediyor. Öğrencilere göre Coğrafya'nın bir sorusu hatalıydı. ÖSYM konuyla ilgili bir açıklamayı henüz yapmadı. Ancak öğrenciler kadar eğitimciler de sorunun hatalı olduğu konusunda hem fikir.

YGS sınav sonuçları 2013

- ÖSYM OLAĞANÜSTÜ TEDBİRLERLE SINAV YAPIYOR -

Skandallarla anılan ve Başkanı'nın istifası ile sonuçlanan ÖSYM'nin sınavları, son zamanlarda yoğun güvenlik önlemleri altında yapılıyor. ÖSYM, sınav salonlarına bir bir gizli kamera bile yerleştirdi. Salonlara yerleştirilen gizli kameraların sayesinde öğrencilerin her hareketi anbean kaydedildi. Sınavda kopya çekilmesini istemeyen yetkililer, bir sınava daha gölge düşmesini istemiyor görünüyor.

- SONUÇLAR 3 HAFTA İÇERİSİNDE AÇIKLANACAK -

ÖSYM Başkanı Ali Demir, 2013-YGS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda da çıktığı bir canlı yayın programında ipuçları verdi. Sonuçları açıklamayı çok geciktirmeyeceklerini müjde veren Demir, yaklaşık 3 hafta içerisinde YGS sonuçlarını açıklamayı hedeflediklerini ifade etti. Ayrıca Ali Demir, sınavın sorunsuz olarak tamamlandığını da kaydetti.

<a href=ÖSYM YGS 2013 sınav sonuçları" src="http://www.haberaktuel.com/images/upload/ygssinav2-video-1893.jpg" style="width: 600px; height: 400px;" />

Sınava giren öğrencilerin velileri de, en az öğrenciler kadar ter döktü. Heyecanın dorukta olduğu dakikalarda, öğrenci velileri de Kuran'daki surelerden ayetler okumayı ihmal etmedi. Velisi oldukları öğrencilerin iyi bir gelecek kurmasını isteyen veliler, okul eğitiminin yanı sıra çocuklarının dershane eğitim almasını da sağlıyor. Eğitim sürecinde dershanelerin de önemli bir yer tuttuğuna işaret eden veliler, dershanelerin kapatılacağı haberlerini endişe ile takip ettiklerini kaydediyor.

- ÖĞRENCİLER TATİLİ BEKLEMEYE BAŞLADI BİLE -

Öğrenciler, bugünden itibaren okullarındaki eğitimlerine geri döndüler. Zorlu bir süreçten geçen öğrenciler, şimdi yaz tatilinin gelmesini bekliyor. Yaz tatilinde senenin stresini atacak olan üniversite adayları, şimdi de tatil havasına girdi bile!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA