18 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Oy kullanmak için Moldova'dan geldiler - 22:45

Yurt dışında yaşayan vatandaşlar oy vermek için gruplar halinde Türkiye'ye gelmeye devam ediyor.
Yurt dışında yaşayan vatandaşlar oy vermek için gruplar halinde Türkiye'ye gelmeye devam ediyor. Moldova'nın Kisinev şehrinden gelen 27 Türk vatandaşı, Atatürk Havalimanı'nda oylarını kullandı. Demokratik haklarını kullandıkları için çok mutlu olduklarını söyleyen grup, "Umarım bir daha ki seçimde oy vermek için Türkiye'ye gelmeyiz." dedi.

Türkiye'ye uçakla gelen Türk vatandaşları, seçimde demokratik haklarını kullanmak için oylarını kullanıyor. Demokratik haklarını kullanmak için çalıştıkları ülkelerden gelen Türk pasaportlu vatandaşlardan bir kısmı da Moldova'dan gelen 28 kişilik öğretmen kafilesi. Oylarını kullandıktan sonra kendilerine uzatılan mikrofonlara konuşan vatandaşlar demokratik haklarını kullandıkları için çok mutlu olduğunu söyledi.

Sadece oy kullanmak için Türkiye'ye geldiklerini belirten Ümit Öz, 2 gün Türkiye'de kaldıktan sonra Moldova'ya döneceklerini ifade etti. Türkiye'nin gelişmesinin ve kalkınmasının devam etmesini istediğini dile getiren Sümeyra ve Tuncay Çağlayan çifti, "Türkiye'ye gelmeden oy kullanabilseydik, çok daha iyi olurdu. Sadece oy kullanmak için Türkiye'ye geldik. Umarım bir daha ki seçimde oyumuzu Moldova'da kullanırız." ifadelerini kullandı. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA