19 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Özel Hareket timleri Ilgaz'a kaydırıldı - 15:31

Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde Başbakan'ın konvoyuna saldırı düzenleyen terörist grupla çıkan çatışmanın ardından bölgeye çok sayıda jandarma ve polis ekibi takviyesi yapıldı.
Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde Başbakan'ın konvoyuna saldırı düzenleyen terörist grupla çıkan çatışmanın ardından bölgeye çok sayıda jandarma ve polis ekibi takviyesi yapıldı. Hava kararmadan teröristleri etkisiz hale getirmek isteyen güvenlik güçleri bölgeyi havadan ve karadan kuşattı. Çatışmanın ardından, Çankırı'nın Ilgaz ve Kastamonu'nun Araç ilçelerinden bölgeye çok sayıda güvenlik ekibinin gönderildiği bildirildi. Bozarmut ve Kayapınar köyleri arasındaki ormanlık alanda halen süren çatışma nedeniyle, bölgeye helikopterlerle jandarma ve komando birlikleri sevk edildi.Ayrıca bölgeye, Ankara'dan helikopterlerle Özel Harekat timlerinin getirldiği gözlendi. Bölgede çok sayıda ambulans ve itfaiye aracı bekliyor.
    Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ali Çardakçıoğlu ile Kastamonu İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Akgün de İhsangazi İlçe Jandarma Komutanlığı'na gelerek, yetkililerden bilgi aldı.
    Bu arada sabah satlerinde etkisiz hale getirilen teröristin, İhsangazi ilçesi sınırlarındaki ormanlık alanda çıkan çatışmada öldürüldüğü öğrenildi.
    Ilgaz Dağı'nda 4 Mayıs'ta bir polis memurunun şehit edilmesi, 1 polis memurunun da yaralanmasıyla sonuçlanan terörist saldırının ardından bölgede arama tarama faaliyet yürüten komando timleri, İhsangazi ilçesine bağlı Ozarmut köyü ormanlarında bir grup teröristle karşılaştı. Çıkan çatışmada etkisiz hale getirilen teröristin, polis otosuna yönelik saldırıyı gerçekleştiren gruptan olduğu belirtildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA