26 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Özel Ortadoğu Hastanesi hizmet çıtasını yükseltti - 15:51

Uzman Doktor Levent Kuran yönetiminde çalışmalarını sürdüren Özel Ortadoğu Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi yenilenen donanım ve uzman kadrosuyla hizmet çıtasını yükseltti.
Uzman Doktor Levent Kuran yönetiminde çalışmalarını sürdüren Özel Ortadoğu Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi yenilenen donanım ve uzman kadrosuyla hizmet çıtasını yükseltti.
Amaçlarının; erken ve zamanında doğan hasta bebekleri sağlıklı biçimde hayata kazandırmak olduğunun altını çizen Dr. Kuran, "24 saat uzman doktor ve yenidoğan hemşireleri ile en son teknolojileri kullanarak, en yeni tedavi yöntemlerini uyguluyoruz. Gerektiğinde Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Nefrolojisi, Çocuk Cerrahisi, Ortopedi ve Beyin Cerrahisi konsultasyonu da istemekteyiz." diye konuştu.
32 haftanın altında doğan bebeklerde haftalık Krerial USG kontrollerinin de yapıldığını belirten Dr.Kuran, "Bebeklerin bir aylıktan itibaren rutin göz kontrolleri de yapılmaktadır. Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitemiz, hastanemiz dışında bölgemizdeki diğer hastanelerden de bebek kabul etmekte. Gerektiğinde transferi kendi transpoart kuvözümüzle de yapmaktayız." şeklinde konuştu.
Yenidoğan yoğun bakım ünitesindeki donanımlar hakkında da bilgiler veren Dr.Levent Kuran, küvöz sayısıyla öne çıktıklarını söyledi. Dr. Kuran, "6 açık yatak, 22 küvöz,14 ventilatör, 2 transport küvöz, 1 izolasyon odası, hafif, orta ve ağır hasta bebeklerin izlendiği 3 ayrı bölüm, her küvöz için monitör, anne sütü ve mama hazırlama odası TPN (total paranteral Nutrisuon) hazırlama odası ile hastalarımızın tedavisinde ihtiyaç duyulan tüm donanımlar mevcut." dedi.
Yenidoğan yoğun bakım ünitesinde en yeni tedavi yöntemlerini uyguladıklarını da kaydeden Dr. Kuran tıptaki yenilikleri yakından takip ettiklerini söyledi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA