25 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Özel Ufuk öğrencilerinin 'Çanakkale' konulu sergisi, büyük ilgi gördü - 16:06

Zonguldak Özel Ufuk İlköğretim Okulu öğrencilerinin hazırladığı "Tarihin Yıkılmaz Kalesi Çanakkale Sergisi" vatandaşlardan büyük ilgi gördü.
Zonguldak Özel Ufuk İlköğretim Okulu öğrencilerinin hazırladığı "Tarihin Yıkılmaz Kalesi Çanakkale Sergisi" vatandaşlardan büyük ilgi gördü.
Demirpark Alışveriş Merkezi'nde, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Haftası dolayısıyla Özel Ufuk İlköğretim Okulu tarafından düzenlenen sergide öğrenciler, savaş sırasında Kahraman Mehmetçiklerin bir günlük yemek listesi olan üzüm hoşafı ve pekzimet ziyaretçilere ikram etti. İkramlarla şaşkınlığını gizleyemeyen vatandaşlar, Mehmetçik'in fedakârlığı karşısında duygulandı.
Sergide abide ve şehitlik maketini 2 yaşındaki oğlu Güney Aras'a anlatan baba Hakan Taşlıgedik, "Çok etkileyici bir sergi olmuş. Oğlum açısından da farklılık oldu. Hazırlayanlara teşekkür ediyorum." dedi.
3 gün sürecek olan Çanakkale konulu sergiye vatandaşların büyük ilgi gösterdiğini belirten Özel Ufuk Koleji Müdür Yardımcısı Davut Demirbaş, "Çanakkale'de yaşanan olay tabloları, abide ve şehitlik maketi, Seyit Onbaşı maketi ve öğrencilerimizin askere verilen bir günlük yemeği vatandaşlara ikram etmesi insanları duygulandırıyor. Bazı ziyaretçilerin kahramanlık tablosunu temsili olarak görünce gözyaşlarını tutamadığına şahit oluyoruz. Burada öğrencilerimiz ziyaretçilere hem Çanakkale'yi anlatıyorlar hem de o günün şartlarında askere verilen yemeklerden dağıtıyorlar. İnsanların teveccühü, sergimizin ne kadar amaca hizmet ettiğini gösteriyor." dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA