17 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Pamukçu, ileri demokrasi ve sivil anayasa için koalisyonsuz hükümet istedi - 14:52

Siirt İş Adamları Derneği'nin öncülüğünde bir araya gelen 15'e yakın dernek ve sendikanın oluşturduğu Siirt Demokrasi ve Özgürlük Platformu, ileri demokrasi ve sivil anayasa için koalisyonsuz hükümetin göreve gelmesi gerektiğini belirtti.
Siirt İş Adamları Derneği'nin öncülüğünde bir araya gelen 15'e yakın dernek ve sendikanın oluşturduğu Siirt Demokrasi ve Özgürlük Platformu, ileri demokrasi ve sivil anayasa için koalisyonsuz hükümetin göreve gelmesi gerektiğini belirtti.
Dernek adına yapılan yazılı açıklamada bulunan Faruk Pamukçu, 12 Haziran'da yapılacak olan milletvekili genel seçimlerinin Türkiye'nin geleceğini şekillendirecek bir öneme sahip olduğu vurgulandı.
Türkiye'de herkesin arzuladığı ve buluştuğu ortak noktanın vesayetten kurtulmuş bir sivil anayasa olduğuna dikkat çeken Pamakçu, "Ülkemiz herkesin kendini bulacağı sivil bir anayasa ile son yıllarda ekonomiden kültüre, dış politikaya kadar her alandaki atakları büyük bir ivme kazanacaktır. Bu sivil anayasa ile ülkemiz ileri bir demokrasiye kavuşacak, halkın egemenliğinin her türlü güçten daha üstün olacağı bir konuma gelecektir. Bu açıdan bakıldığında 12 Haziranda yapılacak olan milletvekili genel seçimleri büyük bir önem arz ediyor. Bu seçimler, ülkemizin geleceğine yön verecek bir niteliktedir. 12 Haziranda yapacağımız tercih ile ülkemizin hangi yönde ilerlemesine karar vermiş olacak ve çocuklarımıza ya iyi ya da karanlık bir gelecek bırakmış olacağız. Bu nedenle bütün vatandaşlarımızın bu seçimlerde gerekli duyarlılığı göstermeleri gerekiyor." dedi.
Siirt Demokrasi ve Özgürlük Platformu olarak, yasalar önünde millet ve halk ayırımının yapılmaması, eşit vatandaşlığa kavuşulması, kaos ve belirsizliklerin tekrar ülkemizin bahtına kara bulutlar gibi oturmaması için bütün vatandaşların 12 Haziran'da yapılacak olan milletvekili genel seçiminde gerekli duyarlılığı göstereceğine inanıldığı belirten Pamukçu, seçimlerin hayırlı ve uğurlu olması dileğinde bulundu.

    "KALKINMA, EKONOMİK VE SİYASİ İSTİKRARA BAĞLI"
Kalkınmanın ekonomik istikrarla birlikte siyasi istikrara da bağlı olduğuna vurgu yapan Pamukçu, şöyle devam etti: "Ancak ülkemize bu ekonomik ve siyasi istikrarı fazla gören ve toplum mühendisliğine soyunarak ahlak dışı kasetlerle toplumu kaosa sürükleyip suçu okyanus ötesine ve başka siyasi partilere yüklemeye çalışarak dikkati farklı yerlere çekmeye çalışan vesayet rejiminden yana olan insanların mevcudiyetine halen şahit olmaktayız. Bu nedenle halkımızın her zamankinden daha fazla uyanık olması gerekmektedir. Halkın egemenliğine dayalı, insan unsurunu ön planda tutan, özgürlükçü yeni bir sivil anayasa ve ileri bir demokrasi için herkesin katkıda bulunması gerektiğine inanıyoruz. "
    Referandumda değiştirilen anayasa maddelerinin milletinin önünü açtığını kaydeden Pamukçu, "Millet, iradesinin neyi değiştirebileceğini ortaya koymuştur." ifadelerini kullandı.
12 Haziran'daki seçimin referandum kadar önemli olduğuna işaret eden Pamukçu, istikrarı sağlayan koalisyonsuz bir hükümetin çıkması için halkın vicdani kanaatleriyle oy kullanmalarını istedi.
    Öte yandan, platformun görüş ve düşüncelerini vatandaşlara aktarmak amacıyla 60 bin adet broşür bastırdığı vurgulandı. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA