19 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Pazarcık'ta Halk Eğitim Merkezi'nde bin 215 kişi belge aldı - 14:42

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde halk eğitim merkezi tarafından yıl sonu sergisi açıldı.
Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde halk eğitim merkezi tarafından yıl sonu sergisi açıldı. Pazarcık Halk Eğitim Merkezi binasındaki serginin açılışını İlçe Kaymakamı Mustafa Sarıkaya yaptı. Açılışta konuşan Sarıkaya, halk eğitim merkezlerinde 3 binin üzerinde kurs çeşidinin olduğunu, Pazarcık'ın istek ve ihtiyacına göre daha farklı alanlarda istihdama yönelik kurslar açacaklarını söyledi.
Kursiyerlerin mezun olup sertifikalarını aldıktan sonra, farklı sektörler ve alanlarda, özellikle özel sektörde iş bulabilecekleri kurslar açmayı arzu ettiğini söyleyen Sarıkaya, "Vatandaşlarımızdan bu yönde bir talep bekliyoruz. Hangi alanlarda açık ve ihtiyaç olduğunu bizlere iletmeleri halinde önümüzdeki günlerde ve yıllarda müzikten spora, el işlerinden el sanatlarına ve aklınıza gelebilecek her türlü aktiviteyi bizlere aktardığınız taktirde bu talepleri değerlendireceğiz." dedi.
    Pazarcık Belediye Başkanı Kamil Dalkara da bu tür el becerilerinin topluma açık olmasının önemi üzerinde durdu.
Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şeref Akıncı, 2010-2011- eğitim öğretim yılında mesleki teknik, sosyal ve kültürel ve eğitim alanında toplam 124 kurs açtıklarını, bu kurslara 2251 kişinin katıldığını ve 1215 kişinin belge aldığını kaydetti. 2010-2011 eğitim ve öğretim yılı makine nakışı ve el sanatları sergisinin açılışına Pazarcık İlçe Kaymakamı Mustafa Sarıkaya, Belediye Başkanı Kamil Dalkara, ilçe Emniyet Müdürü Murat Özbay, İlçe Jandarma Komutanı Ali Taşyürek, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koçar, Halk Eğitim Müdürü Şeref Akıncı, belde belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA