21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

PKK yandaşları öğrenci yurduna saldırdı:3 yaralı - 20:51

Şırnak'ın Cizre ilçesinde bir öğrenci yurduna yaklaşık 60 kişilik PKK terör örgütü yandaşı oldukları ifade edilen bir grup saldırdı.
Şırnak'ın Cizre ilçesinde bir öğrenci yurduna yaklaşık 60 kişilik PKK terör örgütü yandaşı oldukları ifade edilen bir grup saldırdı. Yapılan saldırı sonucunda 3 öğrenci çeşitli yerlerinden yaralanırken, binada maddi hasar meydana geldi.
Cizre'de Ortaöğretim öğrencilerini barındıran Özel Ufuk Erkek Öğrenci yurduna PKK yandaşları tarafından
saldırı yapıldı. Yapılan saldırı sonucu 3 öğrencinin çeşitli yerlerinden yaralandığı bildirildi. Yaralı öğrenciler Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ayrıca binada maddi hasar meydana geldi. Gündüz vaktinde yurdu Molotof, havai fişek ve taş yağmuruna tutan grup, daha sonra izlerini kaybettirdiler. Bölgeye gelen güvenlik güçleri olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alarak olay yerinde incelemelerde bulundu. Diğer taraftan çevrede bulunan esnaf ve vatandaşlarda olaya tepkilerini gösterdi.
Cizre Emniyet Müdürü Ali Aydın Akkoca, yaklaşık 50-60 kişilik bir grubun saldırıyı yaptığını belirterek 3 öğrencinin yaralandığını söyledi. Müdür Akkoca, çocuk yurduna Molotoflarla, havai fişeklerle saldırı maalesef olmuş. Ama bu failleri yakalayacağız. Yaklaşık 50 öğrencinin kaldığı yurda 2 hafta önce de bir saldırı düzenlendiği ifade edildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA