21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Polis-şüpheli arasındaki amansız takip kazayla noktalandı - 16:23

Sakarya'da hırsızlığa teşebbüs ettikleri iddiasıyla aranan ve polisin dur ihtarına uymayarak kaçan şüpheliler, Kocaeli'nde kovalamaca sırasında kaza yaptı.
Sakarya'da hırsızlığa teşebbüs ettikleri iddiasıyla aranan ve polisin dur ihtarına uymayarak kaçan şüpheliler, Kocaeli'nde kovalamaca sırasında kaza yaptı. Araçtaki 4 kişiden biri yakalandı, 3 kişi kaçtı.

Serdivan ilçesinde devriye görevi yapan polis ekipleri, bir eve girmeye çalıştıkları ihbar edilen 4 kişinin içinde bulunduğu 34 DC 4994 plakalı otomobili durdurmak istedi. Otomobildekiler, polisin dur ihtarına uymayarak kaçmaya başladı. İlçe merkezinde bir süre devam eden kovalamacada şüpheliler, peşlerindeki polisi atlatmayı başardı. Bunun üzerine şüphelilerin içinde bulunduğu aracın plakası il genelindeki ekiplere ve komşu il Kocaeli'ndeki emniyet güçlerine bildirildi. Kazımpaşa Mahallesi'nden İzmit'e ulaşan şüphelilerin otomobili, D-100 karayolunda Kocaeli polisince fark edildi. Sakarya yönüne giden otomobili durdurmak isteyen polis, Uzuntarla'daki trafik ışıklarında önlem aldı. Burada polis barikatını aşan şüpheliler, Eşme Köyü yakınlarında kaza yaptı.
Aracı bırakarak kaçan şüphelilerden A.K.K., kendilerini takip eden polis ekiplerince yakalandı. Diğer 3 şüpheli ise Uzuntarla Köyü Çerkez Mahallesi'ndeki dere yatağına kaçarak izlerini kaybettirdi. Bölgeye gönderilen çok sayıda ekip, kaçan şüphelileri yakalamak için ağaçlık alanda bir süre arama yaptı. Ancak şüphelilere ulaşılamadı.
Araçta yapılan aramada E.A., M.Y., M.G. ve A.Ş.'ye ait kimlik fotokopileri bulundu. Aracın, İstanbul'un Pendik ilçesinden kiralandığı öğrenildi. Kaçan şüphelilerin yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA