19 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Polisin sosyal sorumluluk projesi ile Türkiye şampiyonu oldu - 12:32

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde suç oranının yüksek olduğu İsmetpaşa Mahallesi'ndeki gençleri topluma kazandırıp suç oranını düşürmek için Safranbolu İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün 2 yıl önce başlattığı spor projesi olumlu sonuç verdi.
Karabük'ün Safranbolu ilçesinde suç oranının yüksek olduğu İsmetpaşa Mahallesi'ndeki gençleri topluma kazandırıp suç oranını düşürmek için Safranbolu İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün 2 yıl önce başlattığı spor projesi olumlu sonuç verdi. Boks sporuna katılan Fırat Karakuş, 56 kilo üst minikler kategorisinde Türkiye şampiyonu oldu.
    Safranbolu Emniyet Müdürlüğü, İsmetpaşa Mahallesi'ndeki gençlerin ıslahı için 2 sene önce bir proje başlattı. Şehit Mustafa Arık İlköğretim Okulu'nda okuyan öğrenciler arasında yapılan elemede başarılı olan öğrenciler Yıldız Milli Takım Başantrenörü Baykan Arslan yönetiminde polis gücü takımında boks sporuna başlatıldı. 2 sene boyunca polis otosu ile evlerinden alınıp idman salonuna, daha sonra da yine evlerine bırakılan gençler kötü alışkanlıklardan arınıp, başarılı birer sporcu olmaya başladı.
    10-16 Mayıs tarihinde Çorum'da yapılan Üst Minikler Ferdi Türkiye Boks Yarışması'nda 2 yıldır çalışan 14 yaşındaki Ferdi Karakuş oynadığı 6 maçta rakiplerini yenerek Türkiye Şampiyonu oldu. Kendisine bu imkanı verenlere teşekkür eden Fırat KArakuş, "Okulumuzdan boksa seçim yapılacağını duydum. Ben de yazıldım. 2 sene çok çalıştım. Çalışmamın sonucunu Türkiye şampiyonu olarak aldım. Okuyup iyi sporcu olmak istiyorum. Milli formayı giymek istiyorum. Baykan hocam 'şampiyon oldum' diye beni Fenerbahçe'ye transfer etti. Baykan hocama, ilçe emniyet müdürüme kaymakama bana bu fırsatı verdikleri için teşekkür ederim." dedi
    Baba Hasan Karakuş ise geçimini hamallıkla sağladığını belirterek, "3 çocuk babasıyım, 2 kızım var zor şartlarda ve tek gözlü evde yaşam savaşı veriyoruz. Eşim Nisan ayı başında salep toplamaya gider 3 ay dağlarda salep toplar bazen uzak yerlere gidince eve bile gelmezler. Oğlum ile gurur duyuyorum. Bize bu imkanları sağlayanlardan Allah razı olsun. Onlar sayesinde oğlumun hayatı kurtuldu." diyerek duygularını dile getirdi.
    Yıldız Bayanlar Milli Takım baş antrenörü ve Karabük Polisgücü Boks Kulübü antrenörü polis memuru Baykan Arslan ise amaçlarının bu gençleri sporla kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak olduğunu ifade etti.
    Öte yandan Fırat Yurdakul, Karabük Valiliği ve Safranbolu Emniyet Müdürlüğü tarafından çeşitli ödüller verildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA